Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Burgu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Değişik burgu örneklerini birçok örgü modelinde kullanıyoruz. Bugün sıklıkla kullanılan bir modelin yapılışından bahsedeceğiz. Şapka modellerinde, battaniye modellerinde, atkı modellerinde , bebek örgü modellerinde sıkça kullanılan bir model. Yapılışı nasıl derseniz ilmeklerin yerlerini değiştirerek yapıyoruz. Birazdan videolu olarak nasıl yapıldığını göreceğiz. En az 4 ilmek olmak üzere istediğiniz sayıda ilmek değişimi yapabilirsiniz. 4 ilmek yaptığınızda 2 + 2 ilmeklerin yerlerini değiştirerek yapıyoruz. Farklı örgü modelleri uygulaması yaparken araya burgu saç örgüsü yapılışı ekliyoruz. Tek başına da çok güzel duruyor başka örgü modellerinin arasında da .

Sizlere saç örgülü yelek yapımından bahsetmiştik. Çok sevilen bir modelimiz oldu. Kenar kısmı için burgu örgü modelini kullanmıştık. Üzerinden ilmek çıkartarak yeleğimizi yapmaya başlamıştık. Saç örgülü hırka yapımı da çok sevilen modellerimiz arasında. Degrade modelde yaptığınızda çok güzel duruyor. Sade  olarak da örebilirsiniz. Kordon örgü modeli yapımını da uzun şeritler halinde örüp saç örgüsü gibi örerek kendinize birçok model yapabilirsiniz. Çantalar, saç bantları, kolyeler yapabilirsiniz.

2 li Burgu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Videoda burgu modelini 8 ilmek üzerine yapıyoruz. Burgu kısmının ilmek sayılarını, bükme uzunluk kısmını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. En az 4 ilmek üzerine olacak şekilde. 8 ilmeği 4 + 4 ilmeklerin yerlerini değiştirerek yapıyoruz. Örgüye yeni başlayanlar için burgu modeli yapımı videoda. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler