Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Renkli Örgü Modelleri Yapımı

Kolay ve güzel bir model hazırladık. Şiş örgü modelleri sevenler için. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. İki renkli bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Pirinç örgü modeline benziyor. Ufak bir fark var. Pirinç örgü modeli nasıl yapılır daha önce videolu olarak göstermiştik. Yine sitemizde çok renkli örgü modellerini anlatımlı olarak bulabilirsiniz. Tomurcuk örgü modeli yapımı çok sevilen örneklerimizden. İki renkli örgü modeli nasıl yapılır modellerimizi ve daha fazla model için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

İki Renkli Örgü Örnekleri

Modele şişe ilmekleri 4 ve katları + 2 ilmek atarak başlıyoruz. Şişimize ilmekleri atalım ve örmeye başlayalım.

İlk rengimizle.

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örüyoruz. 1 ilmek kalana kadar 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak örüyoruz. Sondaki ilmeği düz olarak örüyoruz.

2.tur : İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. 1 ilmek kalana kadar 1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak örüyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

İkinci rengimize geçiyoruz.

3.tur : İlk ilmeği düz olarak örüyoruz. 1 ilmek düz, 1 ilmek ters, 1 ilmek düz örüyoruz. 1 ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. 1 ilmek kalana kadar bu işleme devam ediyoruz. Son ilmeği düz olarak örüyoruz.

4.tur : İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. 1 ilmeği örmeden alıyoruz. 1 ters, 1 düz , 1 ters örüyoruz. Bu işlemi 1 ilmek kalana kadar örmeye devam ediyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

İlk rengimize geçiyoruz.

5.tur: İlk ilmeği düz olarak örüyoruz. 1 ilmek kalana kadar 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak örüyoruz. Sondaki ilmeği düz olarak örüyoruz.

6.tur : İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. 1 ilmek kalana kadar 1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak örüyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

İkinci rengimize geçiyoruz.

7.tur : İlk ilmeği düz olarak örüyoruz. Sonda 1 ilmek kalana kadar 1 düz, 1 örmeden al, 1 düz , 1 ters örüyoruz. Son ilmeği düz örüyoruz.

8.tur : İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. 1 ilmek kalana kadar 1 düz, 1 ters, 1 örmeden al, 1 ters olarak örüyoruz. Sondaki ilmeği ters olarak örüyoruz.

Modelimizin yapılışı bu şekilde . Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler