Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Kazak Örnekleri

Her yaş için örebileceğiniz bir model hazırladık. Modelde verilen ölçüler 3 aylık bebek için uygun. Ama sizler ilmek sayılarını istediğiniz gibi ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Dümdüz bir kazar örüyorsunuz ve üzerini istediğiniz desenlerde iğne ile örgü süsleme modeli yapıyorsunuz. İğne ile süslemenin nasıl yapıldığını daha önce göstermiştik. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız örgü üzerine süsleme nasıl yapılır önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Gül işlemeli kazak nasıl yapılır paylaşmıştık sizlerle. Bu modelde aynı şekilde iğne ile süsleme tekniği ile yapılıyor. Dümdüz şiş örgü modellerinden istediğimiz örgüyü örüyoruz. Kazaklar, hırkalar, şapkalar, battaniyeler gibi. Daha sonra istediğimiz deseni ördüğümüz örgünün üzerine iğne ile işliyoruz. Çocuklarımızın isimleri, çiçek, gül desenleri, hayvan figürleri… El örgü kazak örnekleri de iğne ile süslemeyle yapılıyor. Çiçeklerimizin şablonları mevcut. Farklı yerlerde de kullanabilirsiniz.

En Güzel Kazak Örnekleri

3 aylık bebekler için harika bir kazak hazırladık. İlmek sayılarını değiştirerek daha büyük bebekler içinde örebilirsiniz. İlmek sayısı genelde vermiyoruz. Neden derseniz herkesin kullandığı ip farklı oluyor. Ve kullanılan iplere göre ilmek sayıları değişiyor. Bu yüzden ilmek hesaplaması size kalıyor.

El Örgü Kazak Örnekleri

Şemada sırasıyla cm ölçüleri verilmiştir. 3 ay, 6 ay, 12 ay ve 24 aylık bebekler için cm ölçüleri. Kullanacağınız iplere göre bu ölçülerle örebilirsiniz. Gülleri nasıl işleyeceğimizden yukarıda bahsetmiştik. Şimdi şemaları görelim.

El Örgü Kazak Örnekleri 1

El Örgü Kazak Örnekleri 2

El Örgü Kazak Örnekleri 3

3 şemada çok güzel. Kanaviçe etamin örnekleri olarak farklı yerlerde de kullanılabilir. Kazakların bitmiş halini görelim.

El Örgü Kazak Örnekleri 4

El Örgü Kazak Örnekleri 5

El Örgü Kazak Örnekleri 6

El Örgü Kazak Örnekleri 7

Kaynak : https://www.veritas.be/be_nl/creatieve-ideeen/babytruitjes-met-bloemmotief-3x

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler