Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü

Baktüs Şal Anlatımlı

Batik iplerle çok şık duran bir şal. Örmesi kolay. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Sizlere baktüs şal anlatımlı şemalı olarak hazırladık. Elinizde olan ipleriniz varsa kullanabilirsiniz. Parça parça iplerinizle baktüs şal modellerini örüp iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Tek renk olarak örebilirsiniz. Ebruli iplerle örebilirsininiz. Her renk ile çok güzel olacak bir şal. Alt kenar ucundan başlayıp büyüterek ilerlediğimiz bir şal modelleri. Baktüs şal modeli yapılışı için daha önce kullandığımız bir modelimiz var. Paylaştığımız andan itibaren çok sevilmişti. Yapraklı baktüs şal yapımı. Çok güzel bir örnek. Gençler için harika bir örnek. Şal kullanmayı sevenler için yaz kış kullanabilecekleri zarif bir örnek. Tığ işi örgü modelleri ile yapılmış bir örnek. Yeni paylaşacağımız modelde tığ ile örüldü. Hadi yapılışına geçelim.

Baktüs Şal Modeli Yapılışı

4 mm tığ, yünlü bir iplik ile örülmüş harika bir şal. Baktüs şal anlatımlı olarak hazırladık. Aklınıza takılan herhangi bir konu olursa yorum kısmından mesaj bırakarak bizlere ulaşabilirsiniz. Baktüs şal 140 cm uzunluğunda ve 65 cm genişliğinde. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tercih sizin.

Baktüs Şal Anlatımlı

Şalımızda daireler zincir, uzun çizgiler trabzan. 4 zincir çekip 1. zincire trabzan yaparak şala başlıyoruz. 2. turda 3 zincir çekip dönüyor ve dibine trabzan yapıyoruz. Zincir üzerine de 1 trabzan yapıyoruz. 3. turda 3 zincir çekip dönüyoruz. Hemen dibine 1 trabzan yapıyoruz. Diğer zincir üzerine atlayıp aynı yere 2 trabzan yapıyoruz.

Şema bu şekilde ilerliyor. Şalınız bittiğinde örgüde gerdirme ve şal gerdirme işlemi yapılışı  uygulayabilir, yapabilirsiniz.

baktüs şal anlatımlı

Baktüs Şal Anlatımlı 3

Baktüs Şal Anlatımlı 1

Baktüs Şal Anlatımlı 2

Kaynak : https://www.jellina-creations.nl/blog/patroon-rijgsjaal-pattern-keyhole-scarf

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler
error: