Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baktüs Şal Modeli Yapılışı

Şemalı anlatımlı üçgen şal modellerine ebruli iple hazırlanmış çok güzle bir model yapılışı hazırladık. Hemen çok kısa sürede bitirebilirsiniz baktüs şal modeli yapılışını. Birkaç günde bitirebileceğiniz bir proje. Anlatımını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şemadan takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Her zaman sıkça kullandığımız terimlerden oluşuyor. Zincir, trabzan, sık iğne gibi. Bu tekniklerin nasıl yapıldığını biliyorsanız kolayca örebilirsiniz. Baktüs şal modellerinden geçtiğimiz günlerde sizlere zarif bir modelden bahsetmiştik. Çok sevildi. Çok beğenildi. Yapraklı baktüs şal yapımı. Merserize iple örülmüş güzel bir örnek. Alize iplerle, angora iplerle, pamuklu , yünlü iplerle örülmüş çok güzel projelerimiz de var. Ebruli iple motifli şal yapılışı büyük motifli örnekleri sevenler için çok güzel bir örnek. Daha fazla anlatımlı şal modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Baktüs Şal Modeli

Baktüs şal modeli yapılışı için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Modelde batik bir ip kullanılmış. Tek renk iplerle de çok güzel olacak bir örnek. Şemayı vermek istiyorum öncelikle sizlere.

Baktüs Şal Modeli Yapılışı 1

Şemada sihirli halka içine 5 zincir  çekerek başlıyoruz. Ve devam ederek 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip tekrar 1 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 1 trabzan yapıyoruz. Tekrar 3 zincri çekip 1 trabzan daha yapıyoruz. Tekrardan 1 zincir çekip 1 trabzan daha yapıyoruz. Trabzanları tığa iki kez ip dolayarak yapıyoruz. 1. turda 5 yuva olacak.

2. turda 6 zincir çekip dönüyoruz. 2. yuvaya aralarda 3 zincir çekerek 3 fıstık yapıyoruz. Fıstıkları tığa 2 kez ip dolayarak 3 trabzan yapıyoruz. Ve son ilmekleri birlikte örüyoruz. 1 zincir çekip ortadaki yuvaya 1 trabzan yapıyoruz. Tekrar 1 zincir çekip sonraki yuvaya aralarda 3 zincir çekerek 3 fıstık yapıyoruz. 2 zincir çekip tığa 3 kez ip dolayarak son yuvaya zincir üzerine batarak trabzan yapıyoruz.

Modelin ilk 2 turu bu şekilde yapılıyor. Kalan kısımları şemadan takip ederek yapabilirsiniz.

Baktüs Şal Modeli Yapılışı

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/6202396/post429947654/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler