Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İncili Örgü Boyunluk Yapılışı

Tığ işi örgülerle devam ediyoruz. Sırada kolayca öreceğimiz örgü boyunluk modelleri anlatımı var. İncili örgü boyunluk yapılışı. Örgü boyunluğu yünlü iplerle örebilirsiniz. Düğme olarak ise inci düğme kullanabilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz örgü yaka modelleri şeklinde olan boyunluk tamamlandığında çok güzel duruyor. Tığ işi lastik ile örüp üst kısmını altta dilediğiniz kenar oyası modellerini kullanabilirsiniz. Kenar oyalı modellerin başında ise daha önce paylaştığımız şiş örgü boyunluk modeli yapılışı yer alıyor. Daha kolay modeller örmek isterseniz haraşo düğmeli boyunluk yapılışına göz atabilirsiniz. Şişle kolay boyunluk yapılışı yine çok beğeneceğiniz tüm ev halkına örmek isteyeceğiniz modellerden. Hazırsanız yeni modelin yapılışına geçelim. Keyifle en güzel örgü modelleri ve yapılışlarını kendimiz için sevdiklerimiz için örelim.

Tığla Boyunluk Nasıl Örülür?

% 100 akrilik bir iple 3,25 ve 3,75 mm tığla örülmüş bir boyunluk. Ayrıca akrilik ipin içine angora iplik, tiftik iplik ekliyoruz. Düğmelerimiz ise 11,5 mm çapında inci düğmelerden oluşuyor. İlk olarak 3, 25 tığımızla 21 zincir çekerek başlıyoruz. Zincir üzerine tekli trabzanlar yapıyoruz. Bu şekilde lastik kısmını videodaki gibi tamamlıyoruz. Daha sonra 3, 75mm tığı alıyoruz. Kenar oyası kısmını örmeye başlıyoruz.

İncili Örgü Boyunluk Yapılışı

Boyunluğu tamamladığımızda muhteşem olacak. Örgü yaka olarak da kullanabilirsiniz. Şimdi incili örgü boyunluk yapılışının videolu anlatımına geçelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler