Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Boyunluk Yapımı

Örgü boyunluk modellerinden çocuklar için, bayanlar için ve erkekler için örebileceğiniz bir modelin yapılışını hazırladık. Çok güzel bir model. Tüm ayrıntıları videoda yer alıyor. Dilerseniz farklı ajurlu örgü modelleri ile düz örgü modellerini birleştirebilirsiniz. Veya sadece delikli örgü modellerinden boyunluklar örebilirsiniz. Yeni örgü boyunluk modelleri tariflerinden kaburga boyunluk nasıl örülür çok hoş bir model. Tarifi yine videolu anlatımlardan. El örgüsü bere modelleri ve yapılışında modellerinde kullandığımız örneği daha önce yelek modellerinde kullandığımız bir örnekti. Şiş örgü modellerinde farklı örgülerde beğendiğimiz örnekleri bu şekilde değiştirebilir şapka modelleri, boyunluklar gibi örgülerde de kullanabiliriz. Hadi şimdi yeni modelden örgü boyunluk yapımına geçelim.

Boyunluk Nasıl Örülür?

Şiş örgü örneklerinden düz model ve ajurlu modelin birleşiminden oluşan bir örgü boyunluk yapımı hazırladık. Daha önce sadece ajurlu modelden oluşan bir bayan örgü boyunluk örmüştük. Şimdi hem erkeklerde hemde çocuklarda tabi kendimizde de örüp kullanabileceğimiz bir modelin yapılışı var. Oldukça kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar için şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür anlatan güzel videolar hazırladık. Yine boyunlukta kullandığımız örneğin yapılışını hem şemalı hemde videolu olarak hazırladık. Önce şemaları görelim.

Boyunluğu 38 x 160 cm, veya 48 x 272 cm olarak örebilirsiniz. Örgü boyunluk yapımının en boy ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Örgü Boyunluk Yapımı 13

Örgü Boyunluk Yapımı 12

Şimdi ilmek atma, düz ve ters örgünün nasıl yapıldığını videolu izleyelim.

Şimdi delikli örgümüzün nasıl yapıldığını inceleyelim. Örneğin püf noktası son tura geldiğinizde 2 ilmek kaldığında şişe 1 kez ip dolayın. Tek ilmek kaldığında dolamayın.

Ve artık boyunluğun bittiğinde nasıl durduğunu inceleyebiliriz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7136/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler