Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Boyunluk Yapımı

Boyunluk modellerinde bugün birçok örgünüzde kullanacağınız çiçekli boyunluk yapımı hazırladık. Örgü atkı modelleri, yelek modelleri, çocuk örgülerinde kullanacağınız süper bir örnek. Ve üstelik çok kolay. Şeritler halinde örüyoruz ve birbirine ekliyoruz. Ve ister boyunluk istersek atkı yapımında veya başka bir örgüde kullanıyoruz. Tığ ile boyunluk yapımını artık iplerinizi değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Batik iplerle kadın boyunluk yapımı olarak örüp kullanabilirsiniz. Çiçekli boyunluk yapımı için detaylı yapılışına geçelim.

Çiçekli Boyunluk Nasıl Örülür?

Çiçekli boyunluk yapımını renkler birbirinin devamlılığını sağlayacak şekilde örebilirsiniz. Ve yine atkı veya boyunluk ördüğünüzde genişliğini ve uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modelde 4 katlı pamuklu ve akrilik karışımı bir iplik kullanılmış. 3. 5 mm tığ ile örülmüş. Atkının boyutları ise 146 x 37 cm ebatlarında. 61 çiçekten 7 şerit olarak örebilirsiniz. Veya kendi ölçülerinizde örebilirsiniz.

Çiçekli Boyunluk Yapımı 2

Önce orta kısmı örerek başlıyoruz. 3 zincir çekip son zincire batarak trabzan yapıyoruz. Ve 3 zincir çekip dönüyor ve aynı yere 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekiyor dönüyor ve trabzan yapıyoruz. Bu 2 turu istediğimiz uzunluğa gelene kadar tekrar ediyoruz. ( Trabzanları tığa 2 ilmek dolayarak örüyoruz.)

Çiçekli Boyunluk Yapımı 9

İstediğimiz uzunluğa ulaşınca ipimizi koparmıyoruz. Ve örmeye devam ediyoruz. 6 zincir çekip 1 trabzan yaptığımız yuvaya geliyor ve son ilmekleri birlikte örerek 3 trabzan yapıyoruz. 6 zincir çekip aynı yere aynı şekilde 3 trabzan daha yapıyoruz. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp aynı işlemleri tekrar ediyoruz. Üst kısmı da örerek ilk şeridi tamamlıyoruz.

Çiçekli Boyunluk YapımıÇiçekli Boyunluk Yapımı 7

Şimdi farklı bir renk ile 2. şeridi örelim.

Çiçekli Boyunluk Yapımı 1

Resimde göründüğü gibi üst kısmı örerken motifleri birbirine ekleyelim.

Çiçekli Boyunluk Yapımı 8

Eğer boyunluk olarak örmek istiyorsanız resimdeki gibi iki ucu birbirine ekleyebilirsiniz.

Çiçekli Boyunluk Yapımı 5

Çok güzel bir atkı, boyunluk oldu. Sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz.

Çiçekli Boyunluk Yapımı 4

Çiçekli Boyunluk Yapımı 6

Çiçekli Boyunluk Yapımı 3

Kaynak : https://www.jellina-creations.nl/blog/bloemen-cowlsjaal

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler