Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstık Zincirli Boyunluk Nasıl Örülür?

Boyunluk modellerinden sizlere artık ipleri değerlendirmeniz için güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Fıstık zincirli boyunluk naslı örülür sizlerle tarifini videolu ve resimli olarak paylaşacağız. Oldukça kolay bir model. Tek renk veya renk renk örebileceğiniz bir model. Modelin yapılışını hazırlamak bizden istediğiniz renklerle örmek sizden. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Yine boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Birkaç kez boynunuza dolamak istiyorsanız uzunca örmeniz gerekebilir. Tığ işi ile ördüğümüz çok kolay bir model. Farklı boyutlarda örüp arka kısımdan birleştirebilirsiniz. Veya uzunca örüp boynunuza dolayarak şekil verebilirsiniz. Daha önce örgü atkı yapılışı paylaşmıştık. Şiş örgü örneklerinden oluşan modelleri bir araya toplamıştık. Ve güzel bir atkı boyunluk örmüştük. Yine şişle ördüğümüz fırfırlı atkı yapımı da çok beğenilen örneklerden. Şişle ördüğümüz kolay modellerden. Hazırsanız fıstık zincirli boyunluk nasıl örülür detaylara geçelim.

Fıstık Zinciri Boyunluk Yapılışı

Zincir çekiyoruz. Fıstık yapıyoruz. Kız çocuklarınıza, kendinize keyifle öreceğiniz ve çok kısa sürede tamamlayacağınız bir çalışma. Fıstık zincirli boyunluk nasıl örülür videolu olarak hazırladık. Yine resimli yapılışı da mevcut. Batik iplerle veya tek renk iplerle örülmüş örneklerini de göreceğiz. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Önce resimli yapılışına değinelim.

Fıstık Zincirli Boyunluk Nasıl Örülür?

5 zincir çekiyoruz. Aynı yere batarak ipe ip dolayarak fıstık yapıyoruz. Ve tekrar 5 zincir çekip yine fıstık yapıyoruz. Aradaki zincir uzunluğunu da elinizin sıkılık ve gevşekliğine göre ayarlayabilirsiniz. Şimdi örneğimizin videolu yapılışını inceleyelim. Oldukça kolay olduğunu göreceksiniz.

Fıstık Zincirli Boyunluk Nasıl Örülür? 1

Fıstık Zincirli Boyunluk Nasıl Örülür? 2

Kaynak : https://www.fabartdiy.com/diy-crochet-bubble-puff-stitch-scarf-necklace/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler