Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ekose Örgü Nasıl Yapılır?

Ekose örgü ipleri ile çok şık örgüler örebilirsiniz. Güzel bir video ile ekose örgü nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Çok kolay bir model aslında. Biraz ör sök olarak ilerliyor. Ekose örgü şal modelleri, ekose örgü hırka modelleri, ekose örgü atkı modelleri yapabilirsiniz. Yapılışı videoda çok güzel bir şekilde anlatılmış. Renkleri ve sayıları denk getirmek önemli. Yoksa model çok kolay. Daha önce farklı paylaşımlarda örneğin yapılışından bahsetmiştik. 1 sık iğne, 1 zincir olarak ilerliyor. Bir sonraki turda zincirler üzerine sık iğne geliyor. Bu modelde aynı şekilde yapılıyor. Tek fark ekose bir iplik kullanmak ve sayılara dikkat ederek örmek gerekiyor. Bu örnekle çok şık bebek örgü modelleri yapılışı yapabilirsiniz. Battaniyelerde çok şık duracaktır. Yatak örtüleri örebilirsiniz. Örgü boyunluk modellerinde, atkılarda çok şık duracaktır. Şahane hırka modelleri örebilirsiniz. Her örgüye yakışacak güzel bir model.

Ekose Örgü Nasıl Yapılır?

Ekose Örgü Modeli Yapılışı

Videonun başında nasıl bir ip kullanacağınız nasıl bir tığ ile öreceğinizden bahsediliyor. Bu model için himalaya ekose ip kullanılıyor. Farklı markaların da ekose ipleri varsa kullanabilirsiniz. Gerekli malzemelerden bahsettikten sonra ekose örgü nasıl yapılır ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Birçok örgünüzde kullanacağınız güzel ve kolay bir model. Sadece biraz dikkat istiyor. Hadi birlikte izleyelim ekose örgü yapımını. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Ekose Örgü Nasıl Yapılır?”
  1. Ayşe Büyükoğlu dedi ki:

    ekose atkı yaptım iki yumak kullandım fakat kısa geldi 1 yumak daha aldım ama yapamadım. çünkü tutmuyor renk irmik addedi, daha sık örmem gerekiyor hatta daha ince tığ ile örersem ançak kaymaları tutturabiliyorum. nasıl yapmalıyım. cevap yazarsanız memnun olurum teşekkür ederim..

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Ayşe Hanım. Muhtemelen iplerin parti numaraları farklıdır o yüzden oluyordur. Aynı parti ipten bulursanız bekli sıkıntı yaşamayabilirsiniz. Ben bu örnekten henüz örmedim. Yapılışını isteyen takipçilerimiz için paylaştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler