Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Hırka Yapımı

Lavanta renginde tığ işi örneklerle, tığ işi motiflerle hazırlanmış dantel hırka yapımı var sırada. Dantel örneklerinden ve tüm örgü modelleri ve yapılışlarından, hobi dünyasına ait paylaşımlardan en güzel örnekleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Ölçüleri istediğiniz gibi ayarlayacağınız kolay hırka modellerinden. Hırka modellerini kullanmanın tam zamanı. Havalar serinledi. Ellerimizle ördüğümüz hırkaları giymenin vakti. Tığ ile örülmüş hırkaya şiş örgü örneklerini de ekleyebilirsiniz. Beğendiğiniz tığ işi motifleri örüp diğer kısımları lastik örgü modeli ile, 2 düz 2 ters ile, pirinç örgü modelleri ile haraşo örgü modelleri ile düz örgülerle tamamlayıp örebilirsiniz. El örgü bayan hırka modelleri ve yapılışlarında istediğiniz şekilde üzerinde oynama yapacağınız bir model. Dantel hırka yapımını merak ettiniz biliyorum. Hemen yapılışına geçiyorum.

Örgü Hırka Modelleri Yapılışı

Tığ işi örgü ile hazırlanmış çok güzel bir örnek. Arka kısmı motifli kollar, yakalar düz örgüden oluşan bir hırka. Yaka ve kollarına tığ işi lastik uygulaması yapabilirsiniz. Dantel hırka yapımı için dikdörtgen bir parça örüyoruz. Sonra birleştirerek hırkaya çeviriyoruz. Şemada S- M beden ve diğer bedenler için cm ölçüleri mevcut. Kendi bedeninize uyacak ölçülerde örebilirsiniz.

Dantel Hırka Yapımı 1

Hırkanın şeması yukarıdaki gibi. Parçayı birleştirdikten sonra kol detaylarını, yaka detaylarını örüyoruz. Sık iğneleri veya tekli trabzanları önden batarak şeritler örüyoruz. Ve hırka ile birleştiriyoruz. Hemen motifinizin şemasını görelim.

Dantel Hırka Yapımı

Bu motifi daha önce farklı örgülerde de kullandık. Hırkanın bittiğinde nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz. İşte dantel hırka yapımını son hali.

Dantel Hırka Yapımı 5

Dantel Hırka Yapımı 6

Dantel Hırka Yapımı 4

Dantel Hırka Yapımı 7

Dantel Hırka Yapımı 3

Dantel Hırka Yapımı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-granny-lace-crochet-cardigan/RHC0129-016171M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler