Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Örülen Hırka Modelleri

Pirinç örgü modellerinden sizlere harika ve kolay bir hırka modeli hazırladık. Hırka modellerinden süper bir örnek. Sizlere hırkayı nasıl yaptığımız videolu olarak hazırladık. Videoda hırka sayıları, hangi beden için uyumlu, nasıl bir ip kullanıldı hepsini anlattık. Yine pirinç örgü modeli nasıl yapılır videolu olarak hazırladık. Kolay bir örnek. Ve çıtır çıtır duran bir model. Ön sırada 1 düz 1 ters arka sırada ise 1 ters 1 düz olarak örülen bir model. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Kendime örerken videosunu çekmeye çalıştığım bir diğer hırka ise motifli. Motifli hırka yapımı herkesin bildiği bir motif ile örülüyor. El işleri örgü modelleri örnekleri için daha çok modelimiz var. Anlatımlı olarak hazırladığımız. O modellerimiz arasına yeni bir hırka ekleyelim. Şişle örülen hırka modellerinin tarifine geçelim.

Pirinç Hırka Nasıl Örülür?

Kırmızı siyah ombre bir iplik ile deri düğmelerle süslenmiş kullanışlı şık bir hırka. Şişle örülen hırka modellerinin tarifini sizlere hazırladık. Maalesef ki hırkanın açık hali yok. Çekmeyi unutmuşum. Ama sayıları mümkün olduğunca anlaşılır şekilde vermeye çalıştım. Şişle örülen hırka modelleri için arka kısmı için 90 ilmek başladık. Kesme işlemleri ve ölçüleri videoda bulabilirsiniz. Ön kısmı için ise 60 ilmek ile başladık. Hırka için lastik kullanmadık. Direk örnek ile başladık. Siz isterseniz lastik ile de başlayabilirsiniz. Ön kısmın kesme işlemlerini de videoda bulabilirsiniz.

Kollar için ise 45 ilmek başladık. Bu ölçüler aşağıda bahsettiğimiz ipler için ve 42 – 46 beden için uyumlu. Sizde kendi bedeninize göre ilmek ölçülerinizi ayarlayarak yapabilirsiniz.

Hırka için nako ombre iplik kullandık. Kırmızı siyah renginde. Sizde beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. 5 mm şişle ördük hırkamızı. 9 -10 adet iplik gitti hırka için. Uzun bir hırka.

Şişle Örülen Hırka Modelleri 1

Şişle Örülen Hırka Modelleri 2

Şişle Örülen Hırka Modelleri

Şişle Örülen Hırka Modelleri 5

Şişle Örülen Hırka Modelleri 6

Şişle Örülen Hırka Modelleri 4

Şişle Örülen Hırka Modelleri 3

Şimdi hırkamızın nasıl örüldüğünü görelim.

Ve hırkada kullandığımız pirinç örgü modelinin nasıl yapıldığını görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler