Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı

Geçtiğimiz günlerde tığ işi örgü bebek elbise yapımı paylaşmıştık. Aynı modelle şimdi hırka örüyoruz. Anne kız kombin yapıyoruz. Dikişsiz olarak örüyoruz bu hırkayı. Dikişsiz hırka modellerinden. Anlatımlı olarak hazırladık. Pamuklu ipliklerle örebilirsiniz. Merserize iplikler kullanabilirsiniz. Çok daha fazla anlatımlı örgü hırka modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Kolay modeller de var zor modellerde. Tığ işi örgü modellerinden oluşan hırkalarda var. Şiş örgü modellerinden oluşan hırkalarda. Her modeli her yaşa göre uyarlayabilirsiniz. İlmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Şiş örgü hırkaya örnek pirinç örgü hırka modelleri çok güzel duruyor. Motifli örneklere ise hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı da çok güzel bir örnek. Son zamanlarda bu hırka çokça örülüyor. Sizde kendiniz için örebilirsiniz.

Tığ İşi Dikişsiz Hırka Nasıl Yapılır?

Bu hırka için % 100 pamuklu iplik kullanıldı. 100 gramlık bir iplikten yaklaşık 7 tane ip gitti. 4,5 mm tığ ile örüldü. Hırkada uygulanacak şablon aşağıdaki gibi olacak. Aynı teknikle siz isterseniz başka modeller de kullanabilirsiniz.

Uzun çizgiler trabzanı , siyah daireler zinciri temsil ediyor. Bedeniniz için zinciri ayarlarken bir örnek 14 zincirden oluşuyor. Hesaplayarak zincir çekebilirsiniz. Ve + 1 olarak fazladan zincir çekmeniz gerekiyor.

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 15

Şimdi hırkayı nasıl bir şablona göre öreceğimizi görelim. Kendi bedeninize göre zincir çekerek başlayıp örneği uygulayarak aşağıdaki gibi örelim.

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı

Şablonu uygulamaya başlayalım.

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 14

Hırkayı katlayalım. Kol kısımlarını sık iğne ile birleştirelim. Tüm örgünün yaka kısmına, etek ucu kısmına , kol kısımlarına birkaç tur trabzan örelim.

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 16

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 13

Hırka hazır. çok güzel görünüyor.

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 9

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 17

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 11

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 10

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 8

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 12

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 7

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 2

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 1

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 6

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 5

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 4

Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı 3

Kaynak : http://www.1dogwoof.com/summer-diamonds-kimono-cardigan/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler