Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı

Kızlarımız için yine güzel bir örgü elbise modeli hazırladık. Havalar ısınmaya başlasa da örgü örmeyi bırakmıyor yazlık örgü modellerini anlatmaya , örmeye devam ediyoruz. Beğendiğiniz herhangi bir bebek örgü modellerini elbise, yelek, hırka olarak örebilirsiniz. Saç örgülerinden , burgu örgü modellerinden örgü yelek modeli yapımı yapabilirsiniz. Tığ işi örgü yazlık bluz modelleri yapabilirsiniz. Seveceğiniz ve kızlarınız için zevkle öreceğiniz kolay ve şık bir örgü modelleri anlatımlı model.

Örgü Bebek Elbise Nasıl Yapılır?

Yazın onları terletmeyecek, sağlıklı, pamuklu, merserize iplikler tercih edebiliriz. Ön ve arkayı 2 parça halinde örüyoruz. İstediğiniz bedene uyarlayarak örebilirsiniz. Bir motif 14 zincirden oluşuyor. Yani bir modeli belirlerken 14 + 1 = 15 zincir çekiyoruz. 14 ve katları +1 zinciri baz alarak istediğiniz bedenin zincirlerini bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu model için 14 x 4 = 56 +1 = 57  zincir çekilerek başlanmıştır. 57 zincir çektikten sonra şağıdaki şemayı uyguluyoruz.

Şemada uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Daireler zinciri.

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı

Ön ve arka için iri parça örüyoruz. Daha sonra kol boşluklarını bırakarak iki parçayı birbirine tersten dikerek birleştiriyoruz.

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 8

2 parçayı birleştirdikten sonra boyun kısmı için ipimizi sabitleyip her ilmek üzerine batarak sık iğne yapıyoruz. Ön ve arkayı birleştirirken zincir çekerek birleştiriyoruz. Halka şeklinde olacak boyun. Boynu örerken sık iğne ve trabzan tekniğini kullanıyoruz. Aşağıdaki resimdeki gibi örebilirsiniz. Dilerseniz farklı teknik uygulamaları da yapabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 3

Elbise bitti. Alt etek ucu için istediğiniz deseni kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 9

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 8

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 6

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 2

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 7

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 5

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 4

Tığ İşi Örgü Bebek Elbise Yapımı 3

Kaynak : http://www.1dogwoof.com/summer-diamonds-toddler-dress/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler