Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ponçik Hırka Yapımı Anlatımlı

Etekle, pantolonla, şortla, elbiseyle, herşeyle kombinleyebilirsiniz. Modelle ilgili sizlere birçok farklı renkle örülmüş örneğini hazırlarken aynı zamanda nasıl kombinleyeceğinizi de fotoğraflarda görebilir ve fikir edinebilirsiniz. Ponçik hırka hangi iple örülür derseniz ben himalaya hero ile örmüştüm. Nako spagetti ile örebilirsiniz. Kartopunun kalın ipleri ile örebilirsiniz. 8 – 10 mm arası şişler kullanabilirsiniz. Tabi ki ponçik hırka yapımını anlatımlı modeli ince iplerle, orta kalınlıktaki iplerle de örebilirsiniz. Fakat bu kadar şık durmayabilir. Bu hırka için en az 8 – 10 arası ip gidiyor. İp miktarı birde kollarda kullanacağınız ahududu örneği ile alakalı. Çok geniş isterseniz daha fazla ip gidecektir. Ponçik hırka modelini küçük kızlarınız için de örebilirsiniz. Eğer kızınız 3 – 5 yaş arasında ise ahududu örgü çocuk hırka yapılışında kullanılan sayılarla örebilirsiniz. Aynı teknikle örülmüş 1 düz 1 ters balon hırka yapılışı da harika bir örnek. Yine kendiniz ve kızlarınız için örebilirsiniz. İncir hırka yapılışı da aynı modelin tığ işi ile örülmüş örneği. Biraz önce saydığımız modeller ise şiş örgü ile yapılmış örgüler.

Ponçik Hırka Nasıl Örülür?

Ponçik hırka için yakada veya kol kısımlarında kesme işlemi yapmıyoruz. Dümdüz örüyoruz. Standart olarak hep aynı sayılarda örülüyor. Ama kol kısımları değişiyor. Daha bol isterseniz ahududu örneğini daha çok yapmalısınız. Ahududu örneği 6 ve katları + kenar ilmeği ekleyerek ilmek sayılarını kolda ayarlayabilirsiniz.

Arka için 60 ilmek, önler için 25 ilmek başlayabilirsiniz. Kollar için arka veya önde ördüğünüz lastiği kolunuza tutarak ölçü alabilir ve çıkan sonuç kadar başlayabilirsiniz. Ve ne kadar ahududu koymak istiyorsanız o kadar artırma yaparak kolları örmeye başlayabilirsiniz.

Birçok farklı renk uygulaması gördük. Şimdi ahududu örneğinin nasıl yapıldığını ve ponçik hırkanın yapılışını görelim.

Kaynak : http://www.hairstylesofwomens.com/what-can-women-wear-with-a-cardigan-new-2019/45/?viewall=true

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler