Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1 Düz 1 Ters Balon Hırka Yapılışı

Yepyeni bir örgü hırka modeli daha. Ahududu hırka yapımı gibi olan modelin sadece kolları farklı. Yine kalın ipler yine kalın şişlerle bu sezonun modası olan hırka modellerinden. Bu sezonun diğer moda hırkası da incir hırka yapılışı. Hırka modellerinden yeni tasarım hırkalar. Bu model yurt dışında çok pahalı olarak satılıyor. 86 dolar civarında. İndirime girmiş o hali bile çok pahalı. Ama bizde becerikli bayan çok. El örgüsü bayan hırka modellerini bir fotoğrafla çıkartıyorlar. Bende öyle fotoğraftan anladığım kadarıyla sizlere yapılışını anlatmaya çalışacağım. Umarım anlatımı beğenirsiniz. Şiş örgü modelleri ile yapılmış süper bir model. Üstelik örmesi de çok kolay. Kalın iplerle örüldüğü için kısa sürede hırkayı tamamlayabilirsiniz. Ponçik hırka için beğendiğiniz kalın ipler varsa onları kullanabilirsiniz. Ben ahududu hırka için himalaya hero kullanmıştım. Ama bu ip ondan daha kalın bir ip sanki. Hadi 1 düz 1 ters balon hırka yapılışına başlıyoruz. Hazırlayın ipleri.

Balon Hırka Nasıl Örülür?

Az önce de dediğimiz gibi 1 düz 1 ters balon hırka yapılışı için kalın ipler kullanıyoruz. Ahududu hırkada olduğu gibi önleri 2 parça halinde dümdüz, arkayı yine dümdüz haraşo örgü modelleri ile örüyoruz. Kollarda hiçbir eksiltme işlemi yapmıyoruz. Kollar için ise 1 düz 1 ters ile lastik örüyoruz. 10 sıra kadar falan. Daha sonra artırma yapıp 3 – 4 sıra haraşo örüyoruz. Daha sonra örneği kuruyoruz. 1 düz 1 ters örmeye devam ediyoruz. Yine dümdüz kol ölçüsü kadar örüyoruz. Bitmeye yakın 3 – 4 sıra haraşo örüyoruz.  Kolları da bitirdik.

Tüm parçaları birbirine dikiyoruz. Hırkanın yaka kısımdan ilmek topluyoruz. Ve 1 düz 1 ters önlerde ve kollarda ne kadar lastik ördüysek o uzunlukta lastik örüp bitiriyoruz.

Hırkamız çok güzel görünüyor değil mi. Ahududu hırkanın tarifini altta bulabilirsiniz. Kolları 1 düz 1 ters olarak örüyoruz farklı olarak. 1 düz 1 ters balon hırka yapılışı için ahududu hırkayı kullanabilirsiniz. Kolları değiştirerek.

Kaynak :https://tr.pinterest.com/pin/596304806890184605/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler