Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pullu Kürk Hırka Yapılışı

Pullu kürk hırka yapılışı. Çok güzel bir model. İsterseniz sade olarak da yapabilirsiniz. Yani pul veya boncuk kullanmadan. Model tığ işi çim örgü tekniği ile yapılıyor. Yeni ismi kürk.  Amigurumi modellerinde kuzu yapımında, saç yapımında çok kullanılan bir teknikti. Şimdi kendimiz için veya kız çocukları için güzel bir hırka örüyoruz. Hırka modelleri, kazak modelleri olarak örebilirsiniz. Çok güzel ve çok şık duran el örgüsü hırka modellerinden. Geçtiğimiz günlerde püsküllü hırka modelinden bahsetmiştik. Benzer teknikle örülüyor. Benzerliği trabzanların yapılışından kaynaklanıyor. Daha çok hırka örnekleri yapılışı var. Farklı ve yeni modelleri örmek isterseniz saç örgü kemerli hırka yapılışını da deneyebilirsiniz.

Pullu Kürk Hırka Nasıl Örülür?

Çok güzel bir hırka. Birkaç farklı renkle örülmüş modellerini de göreceğiz. Her kıyafetinizle kombinleyerek giyebilirsiniz. Pullar, boncuklar ekleyerek örebilirsiniz. Altın rengi pullar örgünüze çok daha güzel duracaktır. Pulları ara ara serpiştirebilirsiniz. Önlere pullar koyabilirsiniz. Hem öne hem arkaya pul ekleyebilirsiniz. Kız çocukları için ördüğünüzde dilerseniz renkli tahta boncuklarla da örebilirsiniz. Eminim çok güzel duracaktır.

Pullu kürk hırka yapılışının detaylı yapılışı yok. İlmekleri kendi bedeninize göre hesaplayabilirsiniz. Burada kürk örgünün, çim örgünün nasıl yapıldığını videolu olarak göstereceğiz. Sizde örgülerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Önler ve yaka için hırka tamamen bittiğinde birkaç tur sık iğne örüyoruz. Kol ağızları içinse tığ işi lastik örüyoruz.

Şimdi hep birlikte kürk örgü hırka modellerini görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler