Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Modeli, Videolu – Rende Örneği Yapılışı

Birçok örgü modelinde kullanacağınız güzel ve kolay örgü örneği. Yapılışı çok basit örgü modeli. Kolay örgü modeli olmasının yanında duruşu da şık ve şahane. Rendeye benzediği için ismini rende örgü modeli koymuşlar. Beğeneceğiniz güzel örgü modellerinden biride Burgulu Çanakkale örneği yapılışı. Özellikle çeyiz hazırlığında olan arkadaşlar yelek modellerine çok yakışıyor. Yapılışını videolu olarak sizlere anlatmaya çalıştık. Tabi yazılı olarak da yazının içeriğinde bulacaksınız. Tunus işi nergis modelide diğer modelleri gibi çok şık ve çok kolay bir model. Kızım için bende bir yelek örmeyi düşünüyorum bu güzel modelden. Bir takipçimiz şapka modelleri yapmıştı. Çok şık olmuştu. Sizlerde örebilirsiniz istediğiniz örgü modellerinde. Diğer bir ördü modeli de tığ ile yapılan güzel bir model. Tunus işi diyagonal örgü modeli. Tüm modellerinizde kullanabilirsiniz. Eğer bu örgü modelini kullanıp örerseniz sitemize üye olup bizimle paylaşabilirsiniz ve bizi çok mutlu edersiniz. Hatta dilerseniz sitemiz üzerinden satış yapabilirsiniz. Tercih size kalmış. Bu arada yapım aşamasında takıldığınız nokta olursa sorabilirsiniz. Ama lütfen öncelikle örneğe başlamış olun.

Kolay Örgü Modeli Rende Nasıl Yapılır?

Kolay örgü modeli örgünün ters yüzünde yapılıyor. Kolay bir model. Şişe ilmekleri 2 ve katları olacak şekilde ilmek atarak başlıyoruz. Şişimize ilmekleri attıktan sonra 1 sıra düz olarak örelim. Modelin tersinde iken örneği kurmaya başlayalım.

1.tur : Kenar ilmeğini örmeden aldıktan sonra ilk sırayı düz olarak örelim.

2.tur : Örgünün ters sırasında 2 ilmek ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. Tekrar 2 ilmek ters olarak örelim. Ve doladığımız ilmeği önündeki 2 ilmeğin üzerinden geçirelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3.tur : Tüm ilmekleri düz olarak örelim.

4.tur : 4 ilmek ters örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 2 ilmek ters örüp doladığımız ilmeği üzerinden geçirelim. Sıra sonuna kadar 2 ilmek ters, 1 dola, 2 ters , doladığın ilmeği üzerinden geçir olarak devam edelim.

Model yapılışı bu 4 turun tekrarından oluşuyor. Rende dişleri birbiri arasına gelecek şekilde model kuruluyor. Takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin.

Rende Basit Örgü Modeli Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler