Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saç Örgü Kemerli Hırka Yapılışı

Şahane bir model daha. Bayılacaksınız. Daha önce ördüğümüz hırkalar bir kemer ekliyoruz ve nasıl değiştiğini görüyoruz. Ahududu hırka yapılışı gibi. Örmesi oldukça kolay. Örgüye yeni başlayanlardan iseniz de bu hırkayı rahatlıkla örebilirsiniz. Daha önce sizlere haraşo hırka yapılışından bahsetmiştik. Aynı hırka. Detayları, sayıları orada görebilirsiniz. Haraşo örgü modeli ile örülen kolay bir model. Tek fark ip kalınlığı ve belde uygulanan kemer. Yeni modellerden, hırka örneklerinden bahsedecek olursak norveç örgü hırka modeli çok güzel ve yine haraşo ve saç örgünün birleşiminden oluşan şık bir hırka. 1 düz 1 ters balon hırka yapılışı da çok güzel bir örnek. Bu hırkalar hep aynı mantıkla örülüyor. Kalın ipler, kalın şişler, dümdüz örgüler. Kesme yok, düşük kol kazaklar, hırkalar. Herkes tarafından beğenilen, herkes tarafından kolayca örülen hırkalar. Fiyat olarak pahalı satılan ürünler. Bu hırkanın fiyatı çok fazla mesela. Ama kendiniz örerken daha ucuza mal  edebilirsiniz. Ödemeniz gereken fiyat ip ve şiş için olacaktır. Sonra örüp size keyifle giymek kalıyor.

Saç Örgü Kemerli Hırka Nasıl Örülür?

Saç örgü kemerli hırka tıpkı yukarıda bahsettiğimiz gibi haraşo hırka yapılışı gibi, ahududu hırka yapılışı gibi örülüyor. Bu hırkalar kalın iplerle ve 10 mm şişlerle örülüyor. Ve genelde 10 – 12 arasında 100 gramlık iplerden gidiyor. Sizlere en altta ahududu hırka yapılışını paylaşacağız. Aynı sayılarda örüp beline bir kemer ekleyerek yeni bir modele çevirebilirsiniz.

Saç örgü kemerli hırka oldukça basit. Normal hırkayı örüyoruz. Her iki yanlara yaptığımız saç örgüsünden kemeri tutturuyoruz. İsterseniz yanlardan kemer köprüsü yapıp kemeri daha uzun yaparak tüm belinize göre yapabilirsiniz. Şimdi bu şahane hırka modellerini inceleyelim.

Kaynak : https://www.oshoplive.com/products/hollow-knitting-bandage-long-sleeves-cardigan-tops

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler