Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Beş Şiş Örgü Bluz Yapımı

Beş şişle sizlere harika bir bluzdan bahsedeceğim. Yapılışı ayrıntılı olarak yok. Ama sizlere şemalı olarak vereceğiz. Örgü severler, deneyimli , tecrübeli arkadaşlar, 5 şiş örgü modelleri bilenler kolayca yapacaklardır. Daha önce sizlere beş şişle uçan yapraklar bluz yapımı vermiştik. Teknik olarak aynı yöntemle başlıyor. Ortadan başlayıp şemayı uyguluyorsunuz. Çok güzel bir bluz. Örgü bluz modelini yaptıktan sonra birleştirmeden önce gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Böylece ütülemenize gerek kalmaz. Güzel bir şiş örgü kazak modeli daha yapmak istiyorsanız yaprak desenli bluz yapımını sizlere önerebilirim. Çok şık bir model. Ve yuvarlak olarak dikişsiz örgü modelleri olarak örüyorsunuz. 5 şiş dantel modelleri ile daha önce yaptığımız örgüleri bluza çevirebilirsiniz. Bu teknik öyle bir teknik mesela. Dantelin orta kısmı kullanılarak yapılmış bir bluz.

Beş Şişle Bluz Nasıl Yapılır?

Maalesef bu güzel bluzun yapılışı ayrıntılı bir şekilde yok. Ama sizlere şemalı olarak vereceğiz. Örmek isteyen arkadaşlar, şema okumayı bilen arkadaşlar kolayca yapabilirler. Kullanılan terimler genel olarak aynı.

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 12

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 10

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 11

Ortadan başlıyoruz ve ilerleyerek bluz formuna getiriyoruz. İki parça örüp birleştiriyoruz. Bittiğinde çok şık , zarif bir bluz oluyor. Kış geldi, örgü sezonu açıldı. Hemen başlayıp örebilirsiniz.

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 9

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 6

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 7

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 8

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 5

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 13

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 14

Estonya Dantel Şal Nasıl Yapılır? 15

Kaynak : http://sdelaisam.mirtesen.ru/blog/43399234552/Nezhnyiy-i-krasivyiy-paoluver

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler