Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Erkek Örgü Hırka Yapımı

Yetişkin erkekler için güzel bir örgü hırka modelleri ile devam ediyoruz anlatımlarımıza. Bebek örgü modelleri, kadınlar için örgü modelleri ve yapılışlarını paylaştık hep. Eşlerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, genç delikanlıları unuttuk. Onlar için hiç örgü örmedik. Son zamanlarda şiş örgü modellerinden büyük erkekler içinde örgü modelleri paylaşıyoruz. El örgü modelleri ve yapılışlarını giymeyi sevenler için çok güzel modeller. Beğendiğiniz iplerle hırkalar, yelekler, süveterler örebilirsiniz. Erkek örgü hırka modelleri ve açıklamalı yapılışı için ölçüler, ip sayıları hakkında bilgi vereceğiz. Örmek istediğiniz her bedene öre ilmekleri ayarlayarak kolaylıkla örebilirsiniz. Erkek örgü hırka yapılışı V yakalı bir model. İsterseniz yakayı uzatarak da kullanabilirsiniz. Örgü tek parça örerek erkek örgü kazak yapımı olarak da örüp kullanabilirsiniz. Örgü erkek örgü modelleri burgularla yapılmış çok hoş düğmeli bir model. Örgü erkek örgü hırka yapımına geçiyoruz.

Örgü Erkek Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Bu güzel hırkayı örmek için biraz örgü bilmek gerekiyor. Şiş örgü örneklerinden burgularla ilmek değiştirirken ilk kez örüyorsanız ilmekler kaçabilir. Bunun için şişi kullanarak, kürdan kullanarak ilmekleri değiştirebilirsiniz. Hırkanın bakımı için ipliğin üzerinde bulunan etiketteki talimatları uygulayabilirsiniz. 5 mm şişle örülmüş hırka. O ölçülere uyacak ipler seçebilirsiniz. Şemada renkler sırasıyla, XS- S, M, L, XL, 2XL – 3XL ölçülerinde. Bunu dikkate alarak örebilirsiniz. S ve M beden için 5 , L ve XL beden için 6, diğer beden için 7 ip kullanılmış. % 100 akrilik bir iplik kullanılmış. 140 gr civarında. 234 m uzunluğunda bir iplik. Bu ölçülere uyan ipler kullanabilirsiniz. Daha az uzunlukta olduğunda ip sayısı değişecektir.

Örgü Erkek Örgü Hırka Yapımı

Her beden için ölçüler verilmiş. Şemada boş kare düz örgü arka sırada ters olarak örülecek, siyah nokta ters örgü arka kısımda düz olarak örülecek. Diğer şema ilmek değiştirme. 2 ilmek 1 – 1 şeklinde yer değiştirecek. Kaynak kısmında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Örgü Erkek Örgü Hırka Yapımı 1

Hırkaya örnek yerleştirmesini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Kaynak kısmından tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Örgü Erkek Örgü Hırka Yapımı 2

Örgü Erkek Örgü Hırka Yapımı 3

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-mens-v-neck-cable-cardigan/RHK0429-019595M.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Erkek Örgü Hırka Yapımı”
  1. Saltanat dedi ki:

    Erkek hırkasının videosu var mı?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Maalesef videosu yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler