Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Örgü Hırka Yapılışı

S bedenden XXL bedene kadar cm ölçüleri ile verilmiş şemalı anlatımlı erkek örgü hırka yapılışı hazırladık. Şiş örgü modellerinden ilmek değişimleri ile hazırlanmış burgu, baklava dilimi, saç örgüsü gibi modellerle örülmüş bir hırka. Erkek örgü hırka yapılışı için yünlü ipler seçebilirsiniz. Hırkanın ön kısmını da tek parça örebilir ve erkek örgü kazak olarak tamamlayabilirsiniz. Bende eşime çok güzel bir hırka örmüştüm. Evliliğimizin ilk yıllarında. Hiç bozulmadı. Hala kullanıyor. Erkek örgü kazak yapımı kullanımını seviyorsa eşiniz bu güzel modeli de el örgü hırka modellerini de sevecektir. Şemadan faydalanarak eşinize, babanıza, kardeşinize örebilirsiniz. Genç delikanlılar çok beğenecek. Ünlü markalara taş çıkartacak bir hırka. Erkek örgü hırka modelleri için birazdan ayrıntılara geçeceğiz. Siz iplerinizi, şişinizi ayarlayabilirsiniz. Erkek örgü hırka modelleri ve açıklamalı yapılışı için detaylara geçelim.

Erkek Örgü Hırka Anlatımlı

% 100 yünlü bir iplik ile örülmüş harika bir hırka. Böyle güzel bir modeli sizlerle paylaşmadan olmazdı. Renklerle her bedenin ölçüsü verilmiş. Pembe renk S, yeşil renk M, Sarı renk L, Kahverengi XL, Mavi ise XXL. Örmek istediğiniz bedende bu renkleri dikkate alarak örebilirsiniz. Lastik için 3, 5 mm diğer kısımlar için ise 4,5 mm şiş kullanılmış. S beden için 12, M ve L için 13, XL için 14, XXL için ise 15 adet ip kullanılmış. 50 gramlık bir iplik. Eğer ipiniz 100 gram ise ip sayısını buna göre belirleyebilirsiniz. Renk olarak koyu gri kullanabilirsiniz. Ben eşime alize lanagold kahve ile örmüştüm. Ne kadar ip gitmişti hatırlamıyorum.

Şemalarda renklerle ilmek sayıları da verilmiş. İnceleyebilirsiniz.

Erkek Örgü Hırka Yapılışı

Erkek Örgü Hırka Yapılışı 1

Erkek Örgü Hırka Yapılışı 2

Erkek Örgü Hırka Yapılışı 3

Gerçekten çok güzel bir model. Karışık gelebilir ama ilmek değişimleri, düz örgü, ters örgülerle yapılmış bir kazak. Şiş örgü biliyorsanız şemadan takip ederek örebilirsiniz.

Erkek Örgü Hırka Yapılışı 4

Kaynak : https://www.hobbydoos.nl/maandag/292-breipatroon-vest.asp

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler