Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakadan Başlama Düğmeli Hırka Yapılışı

Yaz kış kullanacağımız çok şık örgü hırka yapılışı hazırladık. Yakadan başlama düğmeli hırka yapılışı. Yazlık iplerle örebiliriz. Yünlü iplerle örebiliriz. Ajurlu örgü modellerinden oluşan çok şık bir hırka. Yakadan başlama olduğu için zincir sayıları ayarlanarak her yaş için  her beden için kolaylıkla örülebilir. Beğendiğimiz tığ işi örneklerle öreceğimiz çok şık hırkalardan. Yabancı örgü modellerinden. Bildiğimiz tığ işi modellerle örüldüğü için eğer dil bilmiyorsak bile ellerini takip ederek örebiliriz. Ben dil bilmediğim için öyle yapıyorum. Naçizane önerim.

Bu bölümde daha önce ördüğümüz hırka modellerinden bahsedelim. Bugüne kadar çok güzel tığ işi örneklerle, şiş örgü örnekleriyle hırkalar ördük. Onlardan bahsedelim. Son paylaştığımız modeller arasında tığ işi altıgen hırka modelleri var. Tığ işi altıgen hırka yapımı çok beğeneceğiniz modellerden. Dantel örgü hırka yapılışı da çok hoşunuza gidecek hemen örmek isteyeceğiniz modellerden. Örgü yelek modelleri olarak da kullanabiliriz. Düğmeli örgü hırka yapılışı içeriğimiz ise paylaşıldığı andan itibaren çok kişi tarafından örüldü. Daha fazla model anlatımı için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yakadan başlama düğmeli hırka yapılışını öğrenelim.

Büyükler İçin Yakadan Başlama Hırka Nasıl Örülür?

Rengiyle modeliyle çok güzel bir hırka daha. Adım adım videodan öğrenecek daha sonra hırkayı örmeye başlayacağız. Merserize, pamuklu gibi ipleri kullanabiliriz. Keten ipleri kullanabiliriz. Zincir sayısını kendimize veya öreceğimiz kişiye uygun ölçülerde başlayabiliriz. Videodaki ölçü ise aşağıdaki gibidir.

Yakadan Başlama Düğmeli Hırka Yapılışı 5

2,5 mm tığla örülmüş harika bir hırka. Kendimize uygun ölçülerle başlayabiliriz. Şimdi farklı renklerle örülmüş hırkaların duruşuna bakalım.

Yakadan Başlama Düğmeli Hırka Yapılışı 1

Yakadan Başlama Düğmeli Hırka Yapılışı 2

Yakadan Başlama Düğmeli Hırka Yapılışı 4

Yakadan Başlama Düğmeli Hırka Yapılışı 3

Yakadan Başlama Düğmeli Hırka Yapılışı

Son olarak videoya geçelim. Baştan sona yapılışıyla hırka nasıl örülür öğrenelim.

kaynak : https://sevy.co.kr/product/detail.html?product_no=1837

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler