Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Örgü Panço Modeli

Dantel bluz yapılışı. Dantel dikdörtgen şal yapılışı anlatımlı. Anlatacağımız modeli şal, bluz, panço olarak yapabilirsiniz. Güzel tığ işi dantel modeli. Buna benzer bir model firkete ile örülüyordu. Biz ufak bir araştırma ile tığ ile yapılanı bulup sizler için düzenleyip yayınlıyoruz. Tığa 3 kez ilmek dolayarak yapılıyor. Resimli olarak sizlere anlatacağız. İstediğiniz sayıda zincir çekerek ve üzerine trabzanlar yaparak örülüyor. Bittiğinde ise uç kısımlarına püskül takıyorsunuz. İsterseniz farklı kenar oyaları da örebilirsiniz. Bedene kısmının ön ölçülerine ulaştıktan sonra zincir üzerinde başınızın geçeceği kadar boşluk bırakıp aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz.

Sizlere mümkün olduğunca farklı örgü modellerini paylaşmaya çalışıyoruz. Farklı şal  modellerini anlatmaya çalışıyoruz. Bu modeli de beğeneceğinizi düşünüyoruz. Panço sevenler, dantel sevenler hemen örüp giymek isteyecekler. Çeyiz hazırlığında olanlarda kızları için örüp hatıra olarak saklayabilirler. Yine çeyizleriniz için yapabileceğiniz çok güzel bir model olan ajurlu örgü dikdörtgen şal yapılışını da örebilirsiniz. Bu modelden isterseniz örgü yelek modeli de yapabilirsiniz. Çok şık olacaktır.

Önceki günlerde de sizlere yine örgü panço modeli yapılışı yayınlamıştık. Misinalı şişle örülen oldukça güzel bir modeldi. Kış geldi. Havalar artık iyiden iyiye soğudu. Raflardan atkılarımız, şapkalarımız indirildi. Yeni örmek isteyenler için çok güzel bir model paylaşmıştık. Şiş örgü yasemin boyunluk modeli yapılışı. Gerçekten farklı ve çok şık bir model. Örmek isteyenler daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirler.

Dantel panço modeli yapılışı aşamalarını sırası ile resimli olarak sizlere sunacağız. Herhangi bir sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. En alt kısımda diyagram ve kaynak bulunmaktadır. Oradan takip etmek isteyenler için.

Dantel Panço Yapılışı

Dantel Panço Yapılışı 1

Dantel Panço Yapılışı 2

Dantel Panço Yapılışı 3

Dantel Panço Yapılışı 4

Dantel Panço Yapılışı 5

Dantel Panço Yapılışı 6

Dantel Panço Yapılışı 7

Dantel Panço Yapılışı 8

Kaynak : http://crochelinhasagulhas.blogspot.com.br/2014/07/blusa-em-falso-croche-de-grampo.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler