Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Hırka Modelleri

Tığ ile örülen kolay hırka modelleri yapılışı hazırladık. 4 paça örüyoruz ve hırkaya çeviriyoruz. Ve şahane bir hırkamız oluyor. Tığ işi hırka modelleri için evde kalan ipleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. Hırka modellerinden herkesin kolaylıkla örebileceği bir örnek. Hırkada kullandığımız motifin boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Battaniyeler,şallar, yelekler, boyunluklar… Her şey ördük bu motifle. Ve her örgüye yakışan çok güzel bir motif. En son örgü modelleri olarak hırka paylaşmıştık. Duruşu aynı gibi. Aynı motifle kimono hırka yapılışı hazırlamıştık. Yine aynı motifle örmüştük hırkayı. Bu güzel motifle daha birçok örgü ördük. Tüm modellere önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Hadi şimdi tığ işi hırka modellerinin nasıl örüldüğüne geçelim.

Örgü Hırka Modelleri

Örgüye yeni başlayanlar, biraz tığ işi örgü bilenler, örgüde profesyonel olanlar. Herkesin severek öreceği bir hırka. Tığ işi hırka modelleri aynı motifin 4 parça birleşiminden oluşuyor. Bu motifi farklı örgülerde birçok kez görmüş olabilirsiniz. Motiflerin büyüklüklerini kendi bedenlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Motifleri ördükten sonra aşağıda şemada olduğu gibi katlayıp dikiyor sonra tığ işi lastik ile kol ağızlarını ve önleri örüyoruz.

Tığ İşi Hırka Modelleri

Şema yukarıdaki gibi. Her bir motifi bir renk ile örüyoruz. Bu yüzden parça iplerle örülecek harika bir hırka. Ve oldukça kolay. Ve şimdi de kullanacağımız motifin şemasını inceleyelim.

Tığ İşi Hırka Modelleri 6

Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. Ve şimdi de tığ işi hırka modelleri bittiğinde nasıl duruyor ona bakalım.

Tığ İşi Hırka Modelleri 1

Tığ İşi Hırka Modelleri 2

Tığ İşi Hırka Modelleri 3

Tığ İşi Hırka Modelleri 4

Tığ İşi Hırka Modelleri 5

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-x-pantone-crochet-cocoon/CAC0126-012395M.html

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler