Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

En Son Örgü Modelleri

Şiş örgü modellerinden bir hırka tarifi daha. En son örgü modellerinden oluşan salaş hırka modelleri yapılışı. Detaylı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Burada şemalı anlatımlı olarak yapılışını hazırladık. Giyildiğinde çok hoş duran bir hırka modelleri. Şişle örülen hırka modellerini örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler. Düz örgü ve ters örgüden oluşan bir hırka. Şiş ile tığ örgülerini birleştirerek de harika örgüler örüyoruz. Mesela motifli hırka yapımı en güzel örneklerinden. Alt kısım motifli üst kısım ise şiş örgü modellerinden oluşuyor. En son örgü modelleri ise tamamen şişten oluşuyor. Bu hırkaya benzer çok hırka ördük. Tığ ile de benzer hırkalar ördük.  Sizde beğendiğiniz örneklerle hırkalar örebilirsiniz. El örgü hırka modellerinin detaylarına geçelim.

Şişle Kolay Hırka Yapımı

Düz örgü ve ters örgü ile örülmüş süper bir hırka. En son örgü modelleri arasında sıkça karışımıza çıkan bir model. Arka için 162 ilmek ile başlanmış. Önler için 65 ilmek atılmış şişe. Şimdi hırkanın şemasını görelim. Bu şekilde hırkalarınızı örebilirsiniz.

En Son Örgü Modelleri

Salaş hırka modellerinin detaylı yapılışına kaynak kısmında bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Bol ve salaş bir hırka. Kendinize, genç kızlarınıza örebilirsiniz. İlmek sayılarınızı ayarlayarak küçük kızlarınıza da örebilirsiniz. Hırkanın nasıl göründüğüne yakından bakalım.

En Son Örgü Modelleri 1

En Son Örgü Modelleri 2

Hırkanın önden ve arkadan görünüşünü gördük. Şimdi giydiğimizde nasıl durduğuna bakalım. Çok şık duruyor. Hemen örmek isteyeceksiniz. İşte en son örgü modelleri hırkanın son hali.

En Son Örgü Modelleri 3

En Son Örgü Modelleri 4

En Son Örgü Modelleri 6

En Son Örgü Modelleri 5

 

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-knit-swoncho/RHK0129-026818M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler