Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Hırka Yapımı

Sonunda bitti. Annemden de yardım alarak ördüğüm hırkayı sonunda tamamladım. Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı ilk paylaştığımız andan itibaren çok sevildi. Motifin ismi her ne kadar güzel olmasa da bu isim kullanılıyor maalesef. Tığ işi ve şiş örgü modellerini birleştirerek siyah beyaz renklerden çok güzel bir hırka örmüştük. Her renk kombinasyonu ile bu hırka çok güzel oluyor. Küçük kızlar için, yetişkinler için, herkes için motifler uyarlanarak örülebilecek bir hırka. Hırka modellerini kendim için örerken sizlere de videolu olarak yapılışını anlatmak istedim. Umarım beğenirsiniz. Çok güzel bir model oldu. Motifli hırka yapımının şemalarına daha önce paylaştığımız yazı içinde bulabilirsiniz. Ben yine burada kendi ördüğüm hırkanın yapılışını resimli olarak paylaşacağım. Videoda motifli hırka birleştirmesi, kol, ön ve arkanın yapılışı gibi tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi hırkamız nasıl yapılır detayları geçelim.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Nasıl Örülür?

Nako süper inci hit ve 2. 5 tığ ile ördüğüm krem, siyah, gri renkleri kullandığım süper bir hırka oldu. Motiflerin sayısını, motifli hırka yapımının uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ben biraz uzun istediğim için motif sayısını 1 sıra uzun tuttum. Orjinal tarifte kolların motifli kısmına uzun koni şeklinde parça eklenmiş ben direk motiflerle yaptım. Sadece tığ işi motiflerden oluşuyor kol. Üst kısmına şiş örgü kullandım.

Motifli Hırka Yapımı 18

Krem ve gri renklerden 2 şer tane ip gitti. Siyah ipten ise 5 – 6 tane 100 gramlık ip gitti. Tabi bu ölçülere göre ip sayısı da değişecektir. Farklı renklerde iplerle de örebilirsiniz. Beden olarak 40 – 44 arası kullanabilir. Şimdi hırkamızın parçalarını dikmeden önceki halini görelim.

Motifli Hırka Yapımı 20

Motifli Hırka Yapımı 19

Motifli Hırka Yapımı 21

Motifli Hırka Yapımı 22

Motifli Hırka Yapımı 23

Motifli Hırka Yapımı 24

Motifli Hırka Yapımı 25

Şimdi parçaları dikme zamanı. Muhteşem oldu.

Motifli Hırka Yapımı 27

Motifli Hırka Yapımı 29

Motifli Hırka Yapımı 30

Motifli Hırka Yapımı 32

Motifli Hırka Yapımı 31

Motifli Hırka Yapımı 34

Ve şimdi de motifli hırka yapımının videolu yapılışını inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler