Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Şal Hırka Yapılışı

Örgü modellerinden çok zarif hırka modellerine örnek. Dantel şal hırka yapılışı. Bu tarz gerek şiş örgü modellerinden gerekse tığ işi örgü modellerinden kolay örgü hırka modelleri ördük. Kendi bedenimize göre dikdörtgen parça örüyoruz. Kol kısımlarını katlayıp dikiyoruz. Ve kol ucuna örgü ekliyoruz. Uzun kol istiyorsak kol uzunluğumuz kadar kısa istiyorsak kenar oyası olarak eklemeler yapıyoruz. Bu modeli beğendiğiniz farklı tığ işi örgü modelleri ile de yapabilirsiniz. Bu modelden farklı örneklerde ördük demiştik. Mesela örgüye yeni başlayanlar için kolay hırka yapımı kolay ve kullanışlı bir model. Şiş örgü kolay hırka modeli ise aynı şekilde düz olarak ördüğümüz bir model. Dantel şal hırka yapılışına geçelim. Ve detayları paylaşalım.

Dantel Şal Hırka Nasıl Örülür?

Dantel şal hırka yapılışının hem beden kısmı hemde kenar oyası için kullandığımız şemaları ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Şal olarak da bu örneği kullanabilirsiniz. Yine kenar oyasını da örerek harika bir model yapabilirsiniz. Dantel şal modellerinde de çok güzel duracak bir örnek.

Dantel Şal Hırka Yapılışı 5

Hırkamızın beden kısmı için yukarıdaki şemayı kullanıyoruz. Tığ işi bilenler için kolay bir şema. Zincir ve trabzanlarla örülmüş. Pamuklu iplik ve 2 mm tığ kullanılmış.

Dantel Şal Hırka Yapılışı 4

Hırkamızın genel şeması ve kenar oyası olarak kullandığımız şemalar da yukarıdaki gibi. Şimdi dantel şal hırka yapılışı bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Dantel Şal Hırka Yapılışı 1

Dantel Şal Hırka Yapılışı 2

Dantel Şal Hırka Yapılışı 3

Dantel Şal Hırka Yapılışı

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/28012.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler