Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kimono Yapılışı

El örgüsü modellerinden çok şık bir hırka yapılışı hazırladık. Örgü kimono yapılışı. Uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz kolay örgü modellerinden. Örgü hırka modellerini yaz kış kullanabilirsiniz. Kış için yünlü ipler yaz için ise pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Salaş örgü modellerini seviyorsanız kolayca öreceğimiz örgü hırka modelleri yapılışını mutlaka incelemelisiniz. Yabancı örgü modellerinden. Videoda baştan sona detaylarıyla anlatılmakta. Takip ederek zorlanmadan örebiliriz.

Hırka düz örgü ile örülüyor ve kollara uygulanan kenar oyası modelleri düz örgümüzü muhteşem bir hale çevirmiş. Sizde bebek örgü modelleri veya yetişkin örgü modellerinde şiş örgü örnekleri, tığ işi örgü modelleri fark etmez düz örgüler örüp dantellerle, fistolarla, örnekli modellerle süsleyebilirsiniz. Kimono hırka yapılışı için düz ördüğümüz kısım dışında kalan yani kenar oyalı kısımda motifli modelleri de kullanabilirsiniz. Şahane ördüğümüz motifler var. Beğendiklerinizi tığ işi hırka modellerinde kullanabilirsiniz. İplerimiz, tığımız hazırsa ve yeni örgü modellerinden bir hırka arıyorsak hemen tığ işi örgü hırka yapımının detaylarına geçelim.

Tığla Kimono Nasıl Örülür?

Pembe tonlarında keten bir iplikle 3,5 mm tığla örülmüş muhteşem bir hırka. Örgü kimono etek, pantolon, şort gibi birçok kıyafetimizle kombinleyerek kullanabiliriz. Elbiselerimizle kullanabiliriz. Çok şık olacaktır. Keten, merserize ipler, pamuklu ipler yaz için en ideal ipler. Bu iplerle örgü kimono yapılışını tamamlayabilirsiniz. Kimononun etek ucunda ve kollarında aynı kenar oyasının uygulamasını yapıyoruz. Merak ettiniz değil mi? O halde kimonoyu tamamladığımızda nasıl göründüğüne bakalım.

Örgü Kimono Yapılışı 2

Örgü Kimono Yapılışı 3

Örgü Kimono Yapılışı 4

Örgü Kimono Yapılışı 5

Örgü Kimono Yapılışı 6

Örgü Kimono Yapılışı

Örgü Kimono Yapılışı 1

Son olarak ise kimononun örülüş videosunu izleyelim. Keyifli örgüler.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/kimono-le-vie-en-rose

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler