Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı

El örgü hırka modellerinden şahane bir örnek. Daha önce ilk kez burada degrade hırka modellerinin yapılışını görmüştünüz. Şimdi ahududu hırkanın dergrade halini göreceğiz. Çok güzel olmuş. Sizde kendinize aynı hırka modellerinden örebilirsiniz. Tiftik ipleri ile yünlü iplerle örerek kullanacağınız şahane bir hırka. Örmesi zevkli bir örnek ahududu örneği. Ama biraz ip yiyor. Artırmalı yapıldığı için ip yiyen bir örnek. Degrade ahududu hırka yapılışı için birkaç rengi bir arada kullanarak öreceğiz. Degrade örgüleri boyunluk modellerinde, şapka modellerinde, eldiven modellerinde kullanabilirsiniz. Tığ işi örgülerinizde de şiş örgü örneklerinizde de degrade örgüyü kullanabilirsiniz. 1 zincir 1 sık iğne yapımı tığ ile degrade örülmüş bir hırka. Asya başak örgü hırka nasıl yapılır, saç örgülü hırka nasıl yapılır detaylarını paylaşmıştık. Yine degrade olarak örülen hırkalardan. Birçok beğendiğiniz örneği degrade olarak örebilirsiniz. Çok kalın olmayan ipler seçerseniz daha iyi olur. Aynı anda birkaç ip bir arada örüldüğü için çok kalın olabilir. Degrade ahududu hırka yapılışının detaylarına geçelim. Kendi bedenlerimize uygun şekilde örelim.

Degrade Ahududu Hırka Nasıl Örülür?

Çok güzel çok zarif bir hırka olmuş. Sizlere videolu anlatımla ahududu örneğinin yapılışını hazırladık. Yine kız çocukları ve kendimiz için ponçik hırka yapılışını da videolu olarak hazırladık. Sayılar farklı ve kalın iple örülmüş bir hırkaydı. Degrade ahududu hırka yapılışı tiftik ipleri ile yapılmış bir örnek. Ahududu örneği kolay bir örnek aslında. Artırmalı ve kesmeli olarak model örülüyor. Sizlere önce ahududu örneğinin şemasını vermek istiyorum. Ve hemen ardından videosunu vermek istiyorum.

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 2

Model ters tarafından kuruluyor. İlmek sayılarınızı 6 ve katları +2 kenar ilmeği ayarlayarak atabilirsiniz.

Şimdi hırkanın sayılarına geçelim. Hırkada nako moher kullanılmış. Gri ve mercan renkleri. Hırkanızda iplik renklerini seçtikten sonra küçük bir parçada renk düzeni çalışması yapabilirsiniz.

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 5

Hırka için ise aşağıdaki gibi bir şema kullanabilirsiniz.

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 21

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 3

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 4

44 beden için arkaya 73 ilmek atılmış. Kalça genişliği  97 cm uzunluğunda ölçülmüş. Kalça çevresi 94 cm. +3 cm serbest kalıp eklemesi. 97 cm oluyor. Hırka uzunluğu 75 cm. Arka genişlik 48 cm.

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 6

Hırkada arkada uzunluk 80 cm, genişlik 48 cmdir. Renk geçişlerinin uzunluklarını, hırkanın uzunluğunu istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 7

Önler için 42 ilmek ile başlanmış. Ön kısma 1 düz 1 ters lastikten bant yapılarak ilerlenmiş.

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 8

Önlerden 50 cm örüldükten sonra yaka için kesme yapmaya başlanmış. Kesmeler banda gelmeden önce yapılıyor. Toplamda eşit olarak 13 ilmek kesilmiş. Bant kısmını resimdeki gibi uzatıyoruz. Arka kısma eklemek için.

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 9

Kola 36 ilmek ile başlıyoruz. 1 düz 1 ters lastikten sonra örneği örüyoruz. Kollara artırmalarda 13 ilmek ekleme yapılmış.

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 10

Ve parçaları dikiyoruz. Hırkamız tamam oluyor.

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 12

Degrade Ahududu Hırka Yapılışı 11

Şimdi aynı örnekle yapılan diğer hırkaları inceleyelim.

Kızlarınız için ve kendiniz için ponçik hırka örmek isterseniz tarifi hemen altta. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/11823989/

https://club.osinka.ru/topic-186290?p=20977583

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler