Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1 Zincir 1 Sık İğne Hırka Yapımı

Tığ işi ile ördüğümüz bu örneği birçok modelde kullandık. Bebek battaniyesi yapımında. Şapka modelleri yapılışında, boyunluk modelleri yapılışında kullandık. Şimdi de degrade örgü hırka yapımında kullanıyoruz. Çocuklarınız için kendiniz için örebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar içinde kolay bir örnek. Onlarda rahatlıkla bu modeli örebilir. Degrade örgü modelleri için ince ipler kullanabilirsiniz. Aynı anda iki renk veya 3 renk birlikte ördüğümüz için kalın iplerle örgü çok sert oluyor. İnce iplerle daha güzel oluyor. Degrade örgü boyunluk ve şapka takım yapabilirsiniz. Degrade şapka nasıl yapılır daha önce sizlere detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Kapşonlu renkli hırka yapımı da yine degrade olarak ördüğümüz modellerden. Saç örgülü hırkada da yine degradeyi kullandık. Saç örgülü hırka nasıl yapılır önceki tariflerden bulabilirsiniz. 1 zincir 1 sık iğne hırka yapımı için lif iplerini de kullanabilirsiniz. Gelelim şimdi tarifine.

Kışlık Örgü Hırka Modelleri

Ördüğünüz hırkanın içini yün keçelerle veya polarla kaplayarak mont olarak da kullanabilirsiniz. Sade olarak kalıp yani içini astarlamadan da kullanabilirsiniz. Mevsimlik olarak kullanacağınız şık bir hırka olur. 1 zincir 1 sık iğne hırka yapımını detayları maalesef yok. Sizlere fikir vermesi için paylaşıyoruz. Örneğin yapılışı oldukça basit. Önce örmek istediğiniz boyutlara göre zincir çekiyorsunuz. Daha sonra 2. zincire 1 sık iğne yapıyorsunuz. 1 zincir çekip 1 sık iğne atlayıp diğer zincire geçiyor ve yine sık iğne yapıyorsunuz. Bu şekilde 1 zincir 1 sık iğne olarak değişiyor.

Degrade örgüleri renk geçişi yapacağınız zaman diğer iple birlikte örmeye devam ediyorsunuz. Belli bir sıra ördükten sonra ilk ipi kesip 2. iple devam ediyorsunuz. Bu şekilde yapılıyor.

İçini polar ile astarlayabilirsiniz. Daha sıcak tutacaktır.

1 Zincir 1 Sık İğne Hırka Yapımı 9

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/11868740/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler