Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baharlık Hırka Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden baharlık hırka yapımı hazırladık. Sevdiğimiz tığ işi motifler ve tığ işi örneklerle çok şık el örgü hırka modelleri örebiliriz. Hırka modellerinde pamuklu ipler, merserize ipler, keten ipler kullanabilirsiniz. Baharlık hırkalar, yazlık hırkalar olduğu için bizi terletmeyecek, naylon olmayacak ipler kullanmalıyız. Yaz veya bahar için kullanacağımız çok güzel hırkalardan bahsetmiştik daha önce. Hepsine burada değinmek çok zor. O yüzden birkaç modele burada değineceğiz. Daha fazlasına önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Tığ işi hırka modeli anlatımlı örnek çok sevdiğimiz modellerden. Birçok kişi tarafından keyifle örüldü. Crop hırka yapılışı baharlık olarak kullanacağımız motifli örneklerden. Baharlık, yazlık olarak kullanabilirsiniz. Papatya motifli hırka modeli yine çok beğeneceğimiz motifli örgülerden. Düz olarak örülen de birçok model var. Hepsine bir tıkla önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelin tarifine geçiyoruz.

Baharlık Hırka Nasıl Örülür?

Yine bir hanım dilendi bey beğendi motifi yine çok şık bir hırka. Bu modelle neler ördük neler. Hırkalar, yelekler, şallar, boyunluklar, bebek örgüleri… Daha burada sayamadığımız birçok model. Şimdi de baharlık hırka yapımında kullanacağız. Küçük kızlara, genç kızlara, yetişkin kadınlara ölçüleri ayarlayarak herkese örebiliriz.

Hırkanın yapılışında her renkten 1 er adet ana renkten ise 350 gram kullanılmış. İlk olarak hırkanın nasıl durduğuna bakalım. Renkli kısımlarda yarım ipleri kullanabilirsiniz. Rengarenk tam bahara yakışır olarak cıvıl cıvıl örebilirsiniz. İp olarak alize süper lana klasik kullanılmış. Ana renkte alize midi kullanılmış. Tığ olarak 2.10 mm kullanılmış. Beden de ise 5 – 5.5 mm şiş kullanılmış. Tığ işi örgü ile şiş örgünün birleşiminden oluşan şahane bir hırka.

Baharlık Hırka Yapımı

Baharlık Hırka Yapımı 2

Baharlık Hırka Yapımı 1

Baharlık hırka yapımı için hemen anlatıma geçiyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler