Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kırkyama Örgü Hırka Yapılışı

Kırkyama örgü modellerinden güzel bir hırka yapılışı hazırladık. El örgüsü bayan hırka modellerinden. Standart bir beden ölçülerinde herkesin giyebileceği bir hırka. Kırkyama örgülerden kırkyama örgü bebek battaniye yapılışı yaptık. Kırkyama lif yapılışı videolu anlatım paylaşımı yaptık. Şiş örgü modellerinden kırkyama örgü tekniği nasıl yapılır paylaştık. Şimdi biraz daha kolay bir teknikle kırkyama örgü hırka yapılışı paylaşıyoruz. Videoda baştan sona tüm ayrıntıları ile yapılışı verilmiş bir hırka modeli. Kendiniz için , kızınız için istediğiniz renklerde örebilirsiniz.

Kırkyama Örgü Hırka Yapılışı

Kırkyama Örgü Hırka Yapılışı 1

Kırkyama Örgü Hırka Nasıl Yapılır?

Çok şık, çok zarif , şahane bir kırkyama örgü hırka yapılışı. Ek yapılmadan renk geçişleri ile yapılmış çok güzel bir hırka. Kırmızı tonlarında geçişlerle de çok güzel olur diye düşünüyorum. Kol ve yaka kesimi de yapılmıyor bu hırkada. Her bedene uygun bir örnek. Arkası uzun önü kısa hırka modellerinden. Kalan ipleri değerlendirmek için çok şık bere modelleri örebilirsiniz.

İp olarak papatya ip , kek ipler kullanılıyor. Kartopu jersey kullanabilirsiniz bu hırka için. Veya benzer türde farklı bir marka ip tercih edebilirsiniz. 4 adet ipten bu ölçülerde çıkmıştır. 6 mm şiş kullanılarak örülüyor. Haraşo örgü modellerinden örülmüş bir hırka. Örgüye 40 ilmek ile başlayıp dümdüz şerit halinde bir parça öreceğiz.  6 parça örüyoruz. Ve dikme şekilleri ile hırkaya dönüştürüyoruz. Arka için 2 parçayı birleştireceğiz. Arkayı dik olarak ekleyeceğiz. Yanları ise yan şekilde ekleme yapacağız. Renkleri bu şekilde ayarlamış olacak. Ekleme şekli önemli. Videoda ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Çok şık bir hırka ve örmesi çok kolay. Kırkyama örgü hırka yapılışı nasıl örülüyor tüm aşamaları ile görelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler