Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Örgü Hırka Yapımı

Örgü pelerin modellerinden de diyebiliriz. Çok şık bir hırka modellerinden. Bugüne kadar anlatımlı birçok örgü hırka modellerinden paylaşımlarımız oldu. Önceki modellerimiz arasına yepyeni bir model daha ekliyoruz. Yapılışı adım adım resimli olarak. Araştırdım ama daha ayrıntılı veya şemalı bir anlatım bulamadım. Bol resimli olarak var. Bende çok beğendiğim bu modeli sizlerle paylaşmadan edemedim. Yeni sezonda kendinize hırka örmek istiyorsanız birçok örgü modelini hırkada kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz motifleri bir araya getirerek motifli hırka modellerinden yapabilirsiniz. Tığ işi örgü modellerinden, şiş örgü modellerinden hırkalar örebilirsiniz. Videolu anlatımlı tiftik hırka modeli yapılışı çok güzel bir örnek ve hırkalara çok yakışıyor. Bebek örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışı anlatımı paylaşmıştık. Aynı örnekten çok şık hırkalar örebilirsiniz. Beğendiğiniz birçok modeli hırkalarda , kazaklarda kullanabilirsiniz.

Yıldız Örgü Hırka Nasıl Yapılır?

Yapılışını sizlere resimli olarak aktaracağız. Ayrıntılı bir yapılış şekli bulamadım. Çok güzel bir örnek. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Merserize ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Modelde kullanılan ipliğin markası ve renk kodu verilmiş. Eğer çevrenizde bu ipten bulabilirseniz kullanabilirsiniz.

Yıldız Örgü Hırka Yapımı 3

Yıldız Örgü Hırka Yapımı 4

Sizinde hırkayı çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Şimdi yapılışına adım adım geçebiliriz. Ortadan başlayarak ilerliyoruz. Sihirli halka yaparak başlıyor ve fotoğraftaki adımları sırası ile uyguluyoruz.

Ve hırkanın kenar oyasını da bitirdiğimize göre gönül rahatlığı ile kullanabiliriz. Bence şahane oldu. Sizce nasıl.

Yıldız Örgü Hırka Yapımı 28

Yıldız Örgü Hırka Yapımı 29

Yıldız Örgü Hırka Yapımı 1

Yıldız Örgü Hırka Yapımı

Yıldız Örgü Hırka Yapımı 2

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/polet-ta/post268787314/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler