Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı

Muhteşem bir hırka anlatımı hazırladık. Florel tığ işi hırka yapılışı. Altında çiçek motifleri olan üzerinde düz örgüler ördüğümüz keyifle öreceğimiz yepyeni bir model. Örgü hırka modellerini tamamlarken tığ işi motif modellerini kullanmayı seviyoruz. Özellikle düz örgüler ördüğümzüde örgü aplike modelleri, motif modelleriyle tamamlayarak tasarım modellere çeviriyoruz. Hırkanın yapılışını hem şemalı olarak hem de videolu olarak hazırladık. Videoya geçmeden önce daha önce ördüğümüz hırkalardan bahsedelim.

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 36

Tığ işi örgü veya şiş örgü ile ördüğümüz birçok örgü hırka modellerinden bahsettik. Mesela eski kottan motifli hırka yapılışı çok beğenildi. Hem eski kot pantolonları değerlendirdik hem de çok şık bir hırka ördük. Sizde ister kot parçalarla isterseniz de sadece motifi kullanarak hırkalar örebilirsiniz. Tığla ajurlu hırka yapılışı da çok beğeneceğiniz modeller arasında. Pamuklu veya alize ipler kullanarak hırkaları örebilirsiniz.

Florel Hırka Nasıl Örülür?

Flower, floreale veya çiçek. Üzerinde örgü çiçekleri barındıran çok hoş bir modelin yapılışını hazırladık. İlk olarak şemaları inceleyeceğiz. Daha sonra hırkaya yakından bakacağız. Son olarak videoya geçip florel tığ işi hırka yapılışını öğreneceğiz.

Hırkada kullanacağınız renk seçimini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. İplik olarak ise yünlü ipler kullanıyoruz. Merinos, tiftik, alpaka karışımı ipler tercih edebilirsiniz. Aynı hırkayı pamuklu ve keten iplerle, viskon iplerle yazlık olarak da örebilirsiniz. Videodaki ölçülere uygun olarak örmek istiyorsanız iplik inceliğini aynı seçmelisiniz. 2 numara tığa uygun ipler kullanabilirsiniz. Hırkaya yakadan başlıyoruz. Yakadan başlama örgü hırka modellerinden.

İlk olarak şemalara göz atalım. Tüm kısımların şeması mevcut.

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 1

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 2

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 3

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 5

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 32

Hırkayı yakından inceleme zamanı geldi.

Muhteşem oldu.

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 35

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 33

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 29

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 31

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 28

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 30

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 34

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 27

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 23

Florel Tığ İşi Hırka Yapılışı 25

Aslında motif bildiğimiz bir motif. Papatya motifi hırka yapımında kullanacağız. Papatya motifle daha önce bebek battaniyesi örmüştük. Gelelim şimdi videolara. Videolardan takip ederek ve şemaları kullanarak hırkayı örebilirsiniz.

 

Kaynak : https://knithub.com.ua

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler