Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Hırka Modelleri

Tığ işi hırka modellerinden yazın kullanabileceğiniz hatta mevsimlik olarak da kullanabileceğiniz harika bir örnek. Kolay örgü hırka modelleri için % 100 merserize pamuklu bir iplik kullanılmış. Elinizde olan ipleri değerlendirebilirsiniz. Yeni ipler alarak hırka modellerini örebilirsiniz. 2 motifin birleşiminden oluşan harika bir hırka. Model olarak yani kullandığımız örnek olarak daha önce paylaştığımız örgü hırka modeline benziyor. Teknik olarak farklı örülüyor. Daire hırka modeli yapılışı da yaz için örebileceğiniz değişik örgü modelleri yapılışından. Her zaman olduğu gibi daha fazla örgü modelleri anlatımları için mimuu.com inceleyebilirsiniz.

Kolay Örgü Hırka Yapımı?

Hırkamız az önce de dediğimiz gibi 2 motifin birleşiminden oluşuyor. Hepimiz kendi bedenimize göre örebiliriz. Detaylar ayrıntılı bir şekilde videoda anlatılmakta. Hırkaya 10 zincir çekerek başlıyoruz. Ve halka oluşturuyoruz. Daha sonra 4 zincir çekip tığa 2 kez ip dolayıp trabzanı 4 defada çekiyoruz. 2 zincir çekip tekrar 2 ip dolayıp 4 defada çekiyoruz. 1 kez daha aynı işlemi tekrar ediyoduz. 2 li gurubu bu şekilde 12 tane örüyoruz. Başlangıç bu şekilde. Kalan kısımları videodan takip ederek örebilirsiniz.

Aynı motiften 2 tane örüyoruz. Daha sonra 2 motifi birbirine birleştirerek tam bir hırka örüyoruz. Kolay örgü hırka modelleri isminden de anlaşıldığı kolay bir model. Tekniğini kavradıktan sonra rahatlıkla örebilirsiniz. Her yaş için her beden için rahatlıkla uygulanabilir.

Kolay Örgü Hırka Modelleri 4

Kolay Örgü Hırka Modelleri 3

Kolay Örgü Hırka Modelleri 2

Kolay Örgü Hırka Modelleri 1

Kolay Örgü Hırka Modelleri

Hırka bittiğinde yukarıdaki gibi harika görünüyor. Sizde bu şık hırkayı örmek isterseniz tarifini hemen paylaşalım. Hırkayı örmek için videoyu izlemeniz yeterli. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler