Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Modeli

Dantel hırka modellerinden kolay ve çok şık bir örneğin yapılışı var sırada. Örgü hırka modeli için merserize ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz çok zarif bir örnek. Aynı modeli yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Dantel örneklerinden daha önce paylaştığımız hırkalardan bahsedelim. Şal hırka yapılışı çok beğendiğim, çok güzel bir örnek. Yazlık hırka dantel modelleri, delikli örnekler yaz için çok uygun örneklerden. Tığ işi hırka modeli anlatımlı örnekte ilk paylaştığımız andan itibaren çok sevilen ve birçok kişi tarafından örülen bir örnek. Her yaş için uygun bir örnek. Örgüyü, hırkayı her yaş için örebilirsiniz. Güzel, hafif ve kullanışlı. Oldukça basit bir desenle yapılmış. Örgüye yeni başlayanlar da bu hırkayı kolaylıkla örebilirler.

Dantel Hırka Nasıl Örülür?

Örgü hırka modelinin sizlere şemasını hazırladık. Ve aynı şekilde beden ölçülerini de vermeye çalışacağız. Kullanacağınız iplere göre ölçüler değişecektir. Bunu dikkate alarak örebilirsiniz. 36 – 40 / 42 – 46 bedenler için ölçülerden bahsedeceğiz. Modelde kullanılan iplik ise % 44 pamuklu, % 35 akrilik, % 21 poliamid bir iplik. Ve tığ olarak 5 mm kullanılıyor. Şimdi hırkamızın şemasını görelim.

Örgü Hırka Modeli 1

Şemada siyah noktalar zincir, uzun çizgile trabzan, dikdörtgenler ise tekli trabzan anlamına geliyor. Şimdi hırkanın şemasını cm ölçülerini görelim.

Örgü Hırka Modeli 2

Ölçüler cm ölçüleri. Parantez içinde bulunan ölçüler 42-46 beden için diğer ölçüler ise 36 – 40 beden için. 86 ( 104 ) zincir çekerek başlayıp yukarıdaki şemada olduğu gibi örmeye başlıyoruz. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Şimdi örgü hırka modeli bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Hırka Modeli

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler