Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çilek Örgü Modeli Yapılışı

Son zamanlarda çok popüler olan bir örnek. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Şapkalarda, hırka modellerinde, bluzlarda kullanabilirsiniz. Bu örgüyü Türkiye’de ilk defa 2015 yılında anlatımlı tiftik hırka modeli yapılışı olarak biz paylaşmıştık. Anlatımında bizlere takipçimiz Tamar Hanım da yardım etmişti. Bebek yelek modellerinde, hırkalarda, örgü çanta modellerinde yani kısacası her örgünüzde kullanacağınız bir model. Balon balon duruyor. Ve örülüşü de zor gibi görünse de çok kolay. Son zamanlarda karşınıza hırka modellerinde sıkça çıkmış olabilir. Nasıl bir örgüde , nasıl bir şekilde kullanabileceğinize dair çok güzel bir galeri hazırladık. Çilek örgü modeli yapılışı ile yapılmış şahane modeller. Örgünün orjinal ismi çilek örgü modeli. Mantar örgü modeli diyenler de var, kaşık örgü diyenlerde, ahududu örgü modeli yapılışı diyenler de var. Aynı örnekle daha önce kapişonlu örgü ceket yapılışı da yapmıştık. Sizlere örgülerinizde bu tarz modeller fikir verecektir. Anlatımlı birçok örgü modeline mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim çilek örgü modeli yapılışına.

Ahududu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Ahududu örgü modeli , çilek örgü modeli yapılışında nasıl örgüler yapabilirsiniz fikir verecek güzel bir galeri hazırladık. Önce örgünün nasıl yapıldığı ile başlayalım. Şema ile modelimizin yapılışına başlıyoruz.

Çilek Örgü Modeli Yapılışı-sende mantar olarak var videosu

Arka yüzünde ilmekler göründüğü gibi örülüyor.  Düzler düz tersler ters olarak. Gri alanlar dikkate alınmayacak. Şemada  boş kutular  haraşo yani düz örgü anlamına geliyor. İçinde 5 yazan V ise 1 ilmekten 5 ilmek çıkartmak anlamına geliyor. İçinde çizgi olan ters V ise  5 ilmeği tek ilmek olarak toplayıp birlikte örmeyi temsil ediyor. Siyah noktalı kareler ise ters ilmeği temsil ediyor. Örnek 6 ve katları olarak ayarlanıyor. 6 ve katları olarak ilmek sayısını belirledikten sonra kenar ilmeği de ekliyorsunuz. Ben video anlatırken 19 ilmek atarak başladım. Siz ilmek sayılarınızı 6 ve katları olarak belirleyip daha sonra kenar ilmeği ekleyerek örmeye başlayabilirsiniz. Şimdi çilek örgü modeli yapılışını videolu olarak görelim. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz.

Çilek Örgü Modeli Yapılışı 25

Çilek Örgü Modeli Yapılışı 40

Çilek Örgü Modeli Yapılışı 47

Ahududu Örgü Modeli Yapılışı Video

Çilek örgü modeli ile yapılmış şahane modelleri görelim. Örnek ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz.

Kaynak : https://vishivashka.ru/vyazaniye_spicami/uzor_malinka_shema.php

https://www.livemaster.ru/item/16804611-raboty-dlya-detej-kardigan-vyazanyj-kardigan-dlya-devochki-ka

https://www.livemaster.ru/item/16608479-raboty-dlya-detej-vyazanyj-kardigan-kardigan-spitsami-kardiga

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler