Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Büzme Örgü Modeli

Birçok örgü modelinde kullanacağınız şık bir şiş örgü modeli yapılışı hazırladık. 3 büzme örgü modeli. Yapılışı kolay ama birçok örgüye çok yakışıyor. Özellikle bebek örgü modellerine. Erkek bebek örgüleri için, kız bebek örgüleri için kullanabilirsiniz. Benzer bir modeli sizlere daha önce videolu olarak aktarmıştık. Yapılışını hem yazılı olarak ayrıntılı vermiştik. Hemde video ile modelin anlatımını desteklemiştik. Bu modelimize üçlü büzme örgü modeli nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. 3 düz 3 büz örgü modellerini yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Battaniye modellerinde, şal modellerinde kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde, şapka modellerinde de çok şık duracaktır. Ajurlu örgü modellerini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Şişle yapılan ajurlu modeller bluzlarda da çok şık duruyor. Her zaman olduğu gibi daha fazla modelin anlatımına mimuu.com adresinden ulaşabilirsiniz. Şimdi geçelim 3 büzme örgü modeli yapılışına.

3 Düz 3 Büz Yapılışı

3 Büzme Örgü Modeli

Birçok örgü modelinde kullanacağınız kolay örgü modellerinden. Şişimize modeli kavramak için önce az ilmek atarak başlayalım. İlmek sayılarını belirlerken 4 ve katları +1 olacak şekilde belirleyebilirsiniz. Dilerseniz kenarlar içinde 1 ilmek başa 1 ilmek sona olacak şekilde 2 ilmek daha ekleyebilirsiniz. Videodaki örnek o şekilde yapılmıştır. Şişe 27 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : Kenar ilmeğini düz olarak örelim. Model kısmına geldiğimizde 1 ilmeği düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 3 ters , 1 düz olarak örelim.

2.tur : 1 kenar ilmeğini ters olarak örelim. Model kısmına gelince 1 ters olarak örelim. Şişimize 1 kez ip dolayalım. 3 ilmeği şişi kendimizden taraftan sol kısımdan 3 ilmeğe batarak birlikte örüyoruz. Şişe 1 kez ip doluyoruz. 1 ters örüyoruz. bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

3.tur : 1. turu tekrar ediyoruz.

Modelin yapılışı bu şekilde ilerliyor. Çok şık bir örnek. Videoda geçişlere ve şişe ip dolamaları dikkat ederek örebilirsiniz. 3 büzme örgü modeli nasıl yapılırmış videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler