Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Üçlü Büzme Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Birçok örgü modelinde kullanacağınız güzel ve kolay bir örgü modeli. Yapılışını sizlere ayrıntılı bir şekilde vereceğiz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Anlatımı daha net kavramak için yabancıda olsa bir video ekledik. Videoda elleri takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Şiş örgü modelleri severler örgü şapka modelleri ve yapılışlarında kullanabilirler. Kolay ve çok şık bir model. Örgü bluz modellerinde kullanabilirsiniz. Çok şık ajurlu hırka modelleri yapabilirsiniz. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Birazdan nasıl yapıldığını sizlerle ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız.

Üçlü Büzme Örgü Modeli Yapılışı

Modeli yapılışı oldukça kolay. 2 tur tekrarından oluşuyor. Zorlanmadan örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Sizde modeli uyguladığınız örgülerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bu bizi çok mutlu eder. Modele 3 ve katları +2 kenar ilmeği sayısına uygun şekilde ilmek atarak başlıyoruz.

1.tur : Şişimize ilmekleri attıktan sonra 1 sıra ters olarak örüyoruz.

2.tur : Kenar ilmeğini düz olarak örelim. Sonraki 3 ilmeğe sağ şişimizi takıyoruz. 1 ilmek düz olarak örüyoruz. Şişi çıkartmıyoruz. Şişe 1 kez ip doluyoruz. Tekrar aynı yere batarak düz olarak örüyoruz. Yani 3 ilmeği toplarken aynı ilmeklerin içinden tekrar 3 ilmek çıkartıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

3.tur : Tüm ilmekleri ters olarak örüyoruz.

Modelimiz 2 turdan oluşuyor. Arka sıralar hep tüm ilmekler ters örülüyor. Ön sırada 2.turu tekrar ediyoruz. Şimdi modelin nasıl yapıldığına dair videoyu izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler