Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü

Yün Örgü Modelleri

Hırka modellerinden sizlere şiş örgü modelleri ile hazırladığımız kolay bir örneğin yapılışını hazırladık. Benzer modelleri daha önce görmüş olabilirsiniz. Düz örgü ve ters örgüyü biliyorsanız her yaş için bu modeli rahatlıkla örebilirsiniz. Erkek örgü kazak modelleri olarak da kullanılabilecek bir örnek. Kazak olarak daha önce ördüğümüz erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışlarında kullandığımız örnek ile kazaklar, hırkalar, yelekler, şapkalar örebilirsiniz. Kahve tonlarında, gri tonlarında çok güzel duracak bir örnek. Bu güzel model ile her yaşa hırkalar, yelekler, bebek battaniyeleri örebilirsiniz. Düğmeli erkek hırka yapılışı çok beğeneceğiniz ve kolaylıkla öreceğiniz örneklerden. Şimdi yün örgü modelleri hırka örneğimizin yapılışına geçelim.

El Örgüsü Erkek Hırka Modelleri ve Yapılışı

Gömlekle, tişörtle kullanabileceğiniz şık bir hırka. Hırkanın ilmek sayılarını ayarlayarak her yaşa ve bedene göre örebilirsiniz. İlmek hesaplamadan daha önce bahsetmiştik. Önceki yazılardan bularak örmek istediğiniz bedene göre ilmekleri ayarlayıp örebilirsiniz. Yün örgü modellerinde kullandığımız şemalarla başlayalım anlatıma.

Yün Örgü Modelleri 1

Yün Örgü Modelleri

Düz ilmek, ters ilmek ile örülmüş bir örnek. Aralarda olan ters u işaretinin ne anlama geldiğini anlayamadım. Siz biliyorsanız bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Kaynak kısmında bulunan linkten detaylara ulaşabilirsiniz. Düğme kısımlarının geldiği parçayı tüm hırkayı bitirip parçaları diktikten sonra önlerden ilmek alarak 2 düz 2 ters lastik örerek yapıyoruz. Arka kısmı isterseniz kapşon ekleyebilirsiniz. Şimdi yün örgü modelleri hırka örneğimizin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Yün Örgü Modelleri 3

Yün Örgü Modelleri 2

Yün Örgü Modelleri 4

Yün Örgü Modelleri 5

Yün Örgü Modelleri 6

Yün Örgü Modelleri 7

Kaynak: https://www.bianzhihui.com/t/973

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler
error: