Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Koza Hırka Nasıl Örülür?

Örmesi kolay hırka modellerinden bir tane daha. Koza hırka nasıl örülür? Detaylarıyla birazdan paylaşacağız. Örgüye yeni başlayanların da herkesin kolayca öreceği hırkalardan. El örgü hırka modellerinde bohem sitilinde. Bohem örgü modellerini, salaş örgü modellerini çok seviyoruz. Az sonra paylaşacağımız hırka modellerini ip değişikliği yaparak yaz kış kullanabilirsiniz. Daha önce paylaştığımız çok güzel bohem örgüler vardı. Biraz onlara değinelim. Daha sonra yeni örneğimizi öreriz.

Örgü pelerin yelek yapılışı az sonra paylaşacağımız modele benziyor. Sadece örnekler farklı. Dikdörtgen parça örüyoruz. Birazdan paylaşacağımız modele kol eklemesi de yapıyoruz. Örgü kare bluz yapılışı yine çok beğeneceğiniz tarz örgülerden. Bohem bluz yapılışı ise renkli iplerle motifli örneklerle yapılmış çok şık bir buluz. Hadi yeni model olan koza hırka modelinin tarifine geçelim.

Tığla Koza Hırka Yapılışı

Tığ işi örgüyle örülen muhteşem bir hırka. Örmesi kolay. Bildiğimiz motiflere benziyor Trabzanları kaydırarak hırkaya şekil veriyoruz. Videoda L beden için 30 tur örülmüş. Yaklaşık 91,5 cm. Her beden için 2 tur eklenecek. Daha sonra kare parça ikiye katlanıp videoda olduğu gibi birleştirilip kol eklemesi yapılacak.

Koza Hırka Nasıl Örülür?

Hırkamızı tamamladığımızda yukarıdaki gibi olacak. Şimdi videoya geçip koza hırka nasıl örülür öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler