Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Vintage Şerit Hırka Yapılışı

Şerit hırka modellerinden yeni bir örnek daha hazırladık. Daha önce farklı modellere değinmiştik. Aynı şemayı etol şal modellerinde, örgü yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Vintage şerit hırka yapılışı hem şemalı hem de videolu olarak hazırladığımız bir model. Kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Evde kalan parça iplerle renk renk örebilirsiniz. Çocuklara renkli olarak yapabilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde şerit hırkalar yapabilirsiniz. Vintage şerit hırka yapılışına geçmeden önce daha önce yaptığımız örgü hırka modellerinden şerit hırkalara değinelim. Şerit saç örgü yelek yapılışı çok güzel bir örnek. Şişle şeritler örüyoruz. Daha sonra bu şeritleri saç örgüsü yapıyoruz. Yaptığımız saç örgüleri birleştirerek hırkaya, yeleğe çeviriyoruz. El örgüsü bayan hırka modelleri ve yapılışı ördüğümüz diğer şerit hırkalardan. Su taşı örneği ile yaptığımız bir hırka. Şimdi sıra geldi vintage şerit hırka yapılışı detaylarına.

Vintage Şerit Hırka Nasıl Örülür?

Şemalı ve videolu anlatımla çok güzel bir hırkanın yapılışını hazırladık. 3 mm tığla örülmüş bir hırka. 3 mm tığlara uyan iplerle örebilirsiniz. Uzunluk 85 cm, göğüs 49 cm, omuz genişliği 37 cm, kol uzunluğu 37 cm. Bu ölçüler size uyuyorsa videodaki sayılarla aynı örebilirsiniz. Hırka, kazak, yelek, etol olarak çok şık duracak bir model. Hemen şemaları inceleyelim.

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 5

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 16

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 2

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 12

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 8

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 13

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 10

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 14

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 17

Şemaları inceledik. İki renkli olarak hırkayı örebilirsiniz. Ön kısımlarında, kol kısımlarında kurdele ile süsleyebilirsiniz. 3 farklı renkte örülmüş hırka örneğini de göreceğiz. Vintage şerit hırka yapılışını son haline bakalım.

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 15

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 7

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 6

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 11

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 9

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 3

Vintage Şerit Hırka Yapılışı

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 4

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 1

Vintage Şerit Hırka Yapılışı 19

Sıra geldi yapılışını videolu izlemeye. Örmesi çok keyifli olacak.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8052

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler