Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Sökmeli Örgü Yapılışı Örnekleri

Birçok modelde kullanacağınız şık bir şiş örgü modelleri örneği hazırladık. Sökmeli örgü yapılışı örneklerini birçok örgüde kullanabilirsiniz. İlmek kaçırmalı bere yapımında kullanabilirsiniz. Sökmeli kazak yapımında kullanabilirsiniz. Atkı ve sökmeli boyunluk yapılışına da çok yakışacaktır bu örnek. Üstelik yapılışı da çok kolay. Düz örgü ve ters örgüden oluşuyor. Örgüye yeni başlayanlar da yapabilirler kolayca. En eğlenceli kısmı sökme kısmı olsa gerek. İlmek kaçtı diye üzülmek yok. Şiş örgü modellerinden dalgalı delikli örgü modeli yapılışı da çok güzel bir model. Yine kılçık örgü modeli boyunluk çok sevilen örneklerimiz arasında, kolay örgü modeli anlatımlı örneği ise birçok modele uygulayabilirsiniz.

 Sökmeli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örneğin yapılışı çok kolay. Modele 5 ve katları olacak şekilde ve + 2 kenar ilmeği atarak başlıyoruz. 5 düz 5 ters olarak örüyoruz. 10 sıra bu şekilde ördükten sonra bir sonraki turda 5  düz olan kısımları ters olarak, ters olan kısımları ise düz olarak örüyoruz. Örgü istediğimiz uzunluğa geldikten sonra kenar ilmeğini alıyoruz. 4 düz örüyoruz 5. ilmeği şişten çıkartıyoruz. 4 ilmeği ters örüyoruz. 5. ilmeği şişten çıkartıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar geliyoruz. Ve şişten çıkartığımız ilmekleri alt sıraya kadar söküyoruz. Ve ortaya süper bir ilmek kaçırma tekniğinden güzel bir model çıkıyor.

Sayılara çok bağlı kalmanıza gerek yok. Amaç belli bir sayıda düz, belli bir sayıda ters örmek. 6 düz 6 ters de yapabilirsiniz mesela. Sökme kısımları ise sondaki ilmekte yapılıyor. Şimdi nasıl yapıldığını videolu görelim.

Sökmeli Örgü Yapılışı Örnekleri

Kaynak : http://www.knitaholics.com/2013/05/04/how-to-knit-knitting-stitch-squares-with-drop-stitches/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler