Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Bebek Örgü Modelleri Anlatımlı

Bebek yeleklerinden yine güzel bir model anlatımıyla devam ediyoruz. Erkek bebek yelek modelleri, kız bebek yelek modelleri olarak örülebilecek şahane bir model. Bebek yeleği tarifi yapılışı bebe yünleri veya sevdiğiniz iplerle öreceğiniz bir örnek. Yakadan başlama örgü modellerinden ajurlu örnekler kullanılarak örülen bir yelek. Kol boyunu uzatarak bebek hırka modellerine de çevirebilirsiniz. Kolay ajurlu bebek yelekleri sarı renkle ve şiş örgü örneklerinden 2 farklı modelin uygulamasıyla örülmüş bir model. Sizde sevdiğiniz örnekleri yelek modelleri veya farklı örgülerde birleştirerek uygulayabilirsiniz. Yakadan başlama örgülerde üst kısımda haraşo örgü modelini de kullanabilirsiniz. Çok tercih ediliyor. Ajurlu bebek örgü modelleri anlatımlı modelde kullanılan hem üst kısımda hem alt kısımda kullanılan örnek ayrıca farklı örgülerde de kullanılabilir. Mesela bebek battaniyesi örülebilir. Bebek patiklerinde, örgü bebek pantolon, tulum modellerinde kullanılabilir. Yetişkin örgülerinde de kullanılabilir. Her ikisi de çok şık bir örnek. Şiş örgü bebek yelekleri anlatımlı model Türkçe videolu olarak hazırlanan örneklerden. Hadi şimdi yapılışını izleyelim.

Yakadan Başlamalı Ajurlu Bebek Yeleği

Dikişsiz yelek modeli yakadan başlanarak örülüyor. Nako elit baby ile örülmüş bir yelek. Sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. 3,5 mm şişle örülmüş. 1 – 1,5 yaş için uyumlu bir yelek. Aynı iple aynı şişle örüldüğünde 77 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Yelek roba modelini ve diğer kısımları videodan takip ederek örebilirsiniz.

Şişe 77 ilmek atılıyor, 4 sıra haraşo örülüyor. Sonra 15 ilmek önler için ayrılıyor. ( 15 ilmeğin 7 ilmeği haraşo örülüyor). Artırmalar yapıldıktan sonra kol için 9 ilmek, arka için ise 25 ilmek örülüyor.

Ajurlu Bebek Örgü Modelleri Anlatımlı 3

Ajurlu Bebek Örgü Modelleri Anlatımlı 2

Ajurlu Bebek Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Ajurlu bebek örgü modelleri anlatımlı modelin hemen videosuna geçelim. Çok zarif bebek yeleğini örmeye başlayalım.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler