Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lastik Örgü Hırka Tarifi

Şiş örgü modelleri ile sizlere çok güzel bir hırka modelleri tarifi hazırladık. Lastik örgü hırka tarifinin tam sayıları ve tam yapılışı yok. Ama resimleri incelediğimizde nasıl yapıldığını anlaşılıyor. Hırka yapımı anlatımlı model değişik bir örnek. 2 düz 2 ters lastik örgü modelinden, 3 düz 3 ters lastik örgü modellerinin birbirine farklı eklenme şekilleri ile yapılıyor. Harika bir model, asimetrik kesim hırka ortaya çıkıyor. Lastik örgü modelinde sizlere daha önce videolu anlatımlar hazırlamıştık. Bu yazının alt kısmında yine şişe ilmek atkı, düz ve ters örgünün yapılışını vereceğiz. Ve sizde örgülerinizde kullanabileceksiniz. Şiş ve tığ ile ördüğümüz harika hırkalar var. Motifli hırka yapımı böyle harika bir model. Hadi şimdi lastik örgü hırka tarifi detaylarına geçelim.

Lastik Hırka Nasıl Örülür?

Kollar, yakalar, önler hepsi lastikten oluşuyor. Lastik örmek kolay hırka şahane. Hırkamızın ön kısmı 90 cm uzunluğunda. Arka 78 cm uzunluğunda. Büst 80 cm. Şiş olarak 3, 75 mm misinalı şiş kullanılmış. Hırkanın önden, arkadan, yandan görünüşü fotoğraflarını hazırladık. Fotoğraflara baktığımızda yapılışını anlayabiliyoruz.

Lastik örgü hırka tarifi için resimlere biraz yakından inceleyelim.

Lastik Örgü Hırka Tarifi 5

Lastik Örgü Hırka Tarifi 9

Lastik Örgü Hırka Tarifi 8

Lastik Örgü Hırka Tarifi 7

Lastik Örgü Hırka Tarifi 6

Şimdi şişimize ilmek atmayı görelim. Ardından düz örgü ve ters örgünün yapılışını inceleyelim. Şişimize ilmekleri attıktan sonra 2 düz 2 ters olarak lastik örüyoruz. Arka kısımlarda göründüğü gibi örülüyor.

Sıra geldi hırkanın bütün olarak örüldüğünde önden, arkadan görünüşüne bakalım. Parça parça örüyor ve dikerek birleştiriyoruz. Ve hırkayı tamamlıyoruz. Asimetrik örgüleri sevenler, yeni model arayanlar için harika bir model. Üstelik çok kolay. Parça örgü dik hırka olsun.

Lastik Örgü Hırka Tarifi

Lastik Örgü Hırka Tarifi 10

Lastik Örgü Hırka Tarifi 4

Lastik Örgü Hırka Tarifi 3

Lastik Örgü Hırka Tarifi 1

Lastik Örgü Hırka Tarifi 2

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler