Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü

Dalgalı Selanik Hırka Yapılışı

Sizlerle çok hoş bir hırka modelleri paylaşmak istiyorum. Bu modelin ayrıntılı yapılışını çok aradım ama bulamadım. Bir şema buldum ve şemanın yanına sembolleri ekleyerek paylaşıyorum. Selanik örgü modelleri bilenler bu modelin yapılışına hemen başlayacaklardır. Örnek zor gibi görünüyor ama kolay. Selanikten oluşuyor. Selaniğe şekil verilerek dalgalı selanik hırka yapılışını oluşturmuşlar. Daha çok çocuklarımız için selanik örgülerden çocuk hırka modelleri örmüştük. Eşimiz için iki renkli selanikten boyunluk modelleri örmüştük. Sizde selanik örgüleri birçok modelde kullanabilirsiniz. Tariflerimize şiş örgü hırka modelleri ile devam edersek kızlarınız için ve tabi kendiniz için ahududu uzun hırka yapılışını örebilirsiniz. Çok güzel bir model. Reglan kol hırkalardan. Kürklü örgü hırka yapılışı da sezona damgasını vuracak modellerden. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için bizi takip edebilir önceki tariflerimize ulaşabilir, yeni tariflerden haberdar olabilirsiniz.

Selanik Örgü Hırka Yapılışı

Dalgalı selanik hırka yapılışı için sizlere bir şema hazırladık. Bu şemadan faydalanarak bu güzel hırkayı örebilirsiniz. Çok güzel bir model. Hırka için kaynak kısmında bulunan linklerden daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Modelde % 100 kaşmir bir iplik kullanılmış.8 ve 9 mm şişlerle örülmüş.

36 / 38 beden için arkaya 64 ilmek atarak başlayabilirsiniz. 13 sıra lastik ördükten sonra 3 ilmek artırma yapıp 67 ilmek ile devam ediyoruz. 146 sıra 68 cm ördükten sonra ortadan 17 ilmek kesiyoruz. Ve kalan ilmekleri 152 sıraya kadar örmeye devam ediyoruz.

Önler 26 ilmek ile örülüyor. Kollar içinse 30 ilmek başlayıp 7 sıra lastik örüyoruz. Sonraki sırada 15 ilmek artırıyoruz. 45 ilmek ile devam ediyoruz. 33 cm 72 sıra kadar öreceğiz.

Şimdi örneğimizin şemasını görelim.

Dalgalı Selanik Hırka Yapılışı 2

Dalgalı Selanik Hırka Yapılışı 4

Şimdi de örneğimiz bittiğinde hırkamızın nasıl göründüğüne.

Dalgalı Selanik Hırka Yapılışı 3

Dalgalı Selanik Hırka Yapılışı 5

Dalgalı Selanik Hırka Yapılışı

Dalgalı Selanik Hırka Yapılışı 1

Çok güzel, çok şık bir hırka oldu. Kaynak kısmından daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/12091990/

http://www.diyideas.ru/pages/12536.html?fbclid=IwAR1t7HRL-NECYQXCs1S-T_m7skVG-4ukIRRxSt4I7d99FuoouUsZcJ5AZ9w

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler
error: