Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parça İplerden Kolay Hırka Yapılışı

Tığ işi örgü modelleri ile trabzanlarla örülmüş bir hırka. Parça iplerden kolay hırka yapılışı. U şeklinde bir parça örüyoruz. Daha sonra bu parçaya yaka ve kol ekliyoruz hırkaya çeviriyoruz. Artan iplerden ne yapılabilir daha önce birçok proje paylaştık. Hepsine mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Burada birkaç tanesine değineceğiz. Daha sonra parça iplerden kolay hırka yapılışına geçeceğiz. Artık yün ipleri değerlendirme projesi kapsamında bebek battaniyesi modelleri örmüştük. Örgü paspas modelleri örmüştük. Sizde o projeleri inceleyerek parça iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Örgü çanta modelleri örebilirsiniz. Örgü yelek modelleri, bebek örgüleri örebilirsiniz. Artan iplerle puf yapımını paylaşmıştık. Yine elinizde yeterli miktarda ip varsa puf yapımında kullanabilirsiniz. Her zaman söylediğimiz gibi daha fazla projeye ana sayfadan ulaşabilirsiniz. Gelelim şimdi parça iplerden kolay hırka yapılışına.

Bayan Hırka Yapılışı Anlatımlı

Zincir sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebileceğiniz şahane bir hırka. Örgüye yeni başlayanlar zincir çekme ve trabzan yapmayı bilenler hırkayı kolaylıkla örebilirler. İpleriniz çok ince ise birkaç kat yaparak kullanabilirsiniz. Hırkanın göğüs çevresi 94 cm, 82,5 cm uzunluğunda. Bu ölçüler sizin için uygun ise 115 zincir çekerek başlayabilirsiniz. 8 mm tığla örülmüş bir hırka.

Şemada S bedenden 3XL bedene kadar cm ölçüleri verilmiştir. Bu ölçülere göre aşağıdaki şemaya uygun şekilde zincir çekerek başlıyoruz. Zincir üzerine trabzanlarla başlıyoruz. Uzunlamasına örüyoruz hırkayı.  Resimleri, hırkanın  bitmiş  halini  gördüğünüzde daha net anlayacaksınız.

Parça İplerden Kolay Hırka Yapılışı

Yan kısımları dikiyoruz parçayı tamamladıktan sonra. Önden ilmek toplayarak yakayı örüyoruz. Kolda ise yine ilmek toplayarak kol uzunluklarını örüyoruz.

Parça İplerden Kolay Hırka Yapılışı 6

Parça İplerden Kolay Hırka Yapılışı 5

Hırka bittiğinde insan üzerinde çok güzel duruyor.

Parça İplerden Kolay Hırka Yapılışı 4

Parça İplerden Kolay Hırka Yapılışı 3

Parça İplerden Kolay Hırka Yapılışı 2

Parça İplerden Kolay Hırka Yapılışı 1

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-easy-to-wear-cardigan/RHC0129-015228M.html?cgid=030821-crochet-month-celebration-pattern-roundup

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler