Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Artan İplerle Puf Yapımı

Amigurumi tekniği ile kendimize örgü puf örüyoruz. Aynı zamanda artık ipleri değerlendirmiş oluyoruz. Artan iplerle puf yapımı aşamalarını sizlerle paylaşacağız. Elinizde bolca farklı örgülerinizden kalmış ipleriniz varsa puf yapımında kullanabilirsiniz. Örgü puf yapımı için sizlere birçok örnekten bahsettik. Şiş örgü ile ördüğümüz puflarımız var. Tığ işi ile ördüğümüz puflar var. Motifli olarak ördüğümüz puflar var. Pirinç örgü modeli puf yapılışı var. Her biri çok güzel ve ev dekorasyonunda kullanacağınız modeller. Şimdi ördüğümüz puf da tığ ile ördüğümüz bir puf. Parça iplerimizi, artık iplerimizi değerlendiriyoruz. Artık ip değerlendirme örgü modelleri ile ilgili farklı örgüler de örebilirsiniz. Battaniye modelleri, hırka modelleri örebilirsiniz. Kırkyama örgü modelleri örebilirsiniz. Artık yün ipleri değerlendirmek için aklınıza gelen farklı projeler varsa onları da kullanabilirsiniz. Örebilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Puf Nasıl Örülür?

Artan iplerle puf yapımı için amigurumi tekniği kullanıyoruz. Örgü paspas da örmüştük farklı modellerle bu teknikle. Sihirli halka ile başlayıp istediğimiz boyutlara ulaşana kadar artırma yaparak ilerliyoruz. Renk düzenini, pufun büyüklüğünü elinizde olan iplere göre belirleyebilirsiniz. Modelde % 100 akrilik iplik kullanılmış. Ve 3,5 mm tığ ile örülmüş. Renkleri, geçişleri kendi zevkinize göre oluşturabilirsiniz. Modeldeki pufun ölçüleri çapı yaklaşık 60 cm yüksekliği ise 40 cm. Boyutlarını tur sayılarını ayarlayarak küçültebilir veya büyütebilirsiniz.

Pufa sihirli halka ile başlayıp 6 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 sık iğne yapalım sayımız 12 sık iğne olsun. 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır sırası ile devam ederek sık iğne toplamı 60 olana kadar örelim.

Artan İplerle Puf Yapımı

Daha sonra puf istenilen yüksekliğe ulaşana kadar 60 sık iğne olarak örelim. Modelde 50 tur örülmüş.

Artan İplerle Puf Yapımı 1

Pufun içini de doldurarak eksiltmelere başlıyoruz. 60 sık iğneye 8 ör 1 artır ile ulaşmıştık. Şimdi 8 ör 1 azalt olarak devam ediyoruz örmeye. Eksiltmelere 10 cm açıklık kalarak devam edin. Daha sonra pufun içini elyafla sıkıca doldurun. Ve eksiltmeleri tamamlayıp pufu bitirelim. Çok güzel ve örmesi oldukça kolay bir pufumuz oldu. Evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz.

Artan İplerle Puf Yapımı 2

Artan İplerle Puf Yapımı 7

Artan İplerle Puf Yapımı 3

Artan İplerle Puf Yapımı 5

Kaynak : https://itsallinanutshell.com/2016/09/30/stripey-pouf-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler