Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Artık Yün İpleri Değerlendirme

Evde parça parça ipleriniz varsa bunları değerlendirmek için güzel örgüler örebilirsiniz. Renk renk örgüler örebilirsiniz. İplerinizin durumuna göre örgü paspaslar, bebek battaniyesi, lif modelleri, kırlent modelleri, şapka modelleri, örgü çanta modelleri, boyunluk modelleri örebilirsiniz. Her modele uygun anlatımları önceki tariflerimiz de bulabilirsiniz. Mesela lif örebilirsiniz demiştik. Kırkyama lif yapılışı videolu anlatım güzel bir örnek. Bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Paspas modellerine de çok yakışacaktır. Tabi paspaslar için uygun ipler kullanabilir aynı deseni uygulayabilirsiniz. Çizgili örgü halı yapılışı bildiğimiz bir örnekten yapılmış bir desen. Herkes tarafından rahatlıkla örülebilir. Örgüye yeni başlayanlar da çok kolay bir şekilde örebilirler. Artık ip değerlendirme örgü modelleri için her deseni kullanabilirsiniz aslında. Burada ipinizin miktarı ve aynı özellikte olması önemli. Bir kalın bir ince olursa örgünüz çok şık durmayacaktır.

Artık İplerden Battaniye Örnekleri

Baklava diliminden oluşan güzel ve kolay bir projenin yapılışını hazırladık. Kalan ipleri değerlendirme örneklerini inceleyerek kendinize kullanışlı örgüler örebilirsiniz. Artık yün ipleri değerlendirme battaniyeler, şapkalar, çantalar, şallar örebilirsiniz. Renkli iplerinize beyaz gibi, siyah gibi ana renk belirleyerek örgülerinize başlayabilirsiniz. Şimdi yeni örneğimizin şemasını görelim.

Artık Yün İpleri Değerlendirme 3

Şemada uzun çizgi trabzan, daire ise zincir anlamına geliyor. Önce artırarak motifi büyütüyoruz. Daha sonra azaltma yaparak küçültüyoruz. Şimdi fotoğraflarla adım adım nasıl yapıldığını izleyelim.

Artık Yün İpleri Değerlendirme 1

Artık Yün İpleri Değerlendirme 4

Artık Yün İpleri Değerlendirme 2

Artık Yün İpleri Değerlendirme 5

Artık Yün İpleri Değerlendirme 6

Battaniyemizin nasıl yapıldığını gördük. Motifleri renk renk ördük. Birleştirme için beyaz ipi kullandık. Kenarlarda kalan girintili çıkıntılı kısımlar için aynı motifi yarım ördük. Ve ortaya çıkan sonuç. Çok güzel oldu.

Artık Yün İpleri Değerlendirme

Kaynak : https://fazbemaosolhos.blogspot.com/2016/04/tutorial-losangos-parte-1.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler